Tech hvg.hu 2016. július. 02. 10:00

Készüljön, megváltozik a netezés: nagyszabású Google-tervek a Chrome-mal

Szinte a szó valóságos értelmében beleugorhat a netbe, ha megvalósulnak a Google virtuális valósággal kapcsolatos tervei.

Az androidos Chrome legutóbbi bétájába és fejlesztői változatába (Chrome Beta, Chrome Dev) a nyílt forráskódú WebVR szabvány változata is bekerült, ez egy JavaScript API, ami virtuális valóságban megtekinthető, használható weboldalakat enged készíteni a fejlesztőknek. Az új képességekkel sokkal élvezhetőbb felhasználói élményhez juthatnak a VR-re felkészített weboldalakra látogatók. A fejlesztői verzió speciális VR Shell jellemzője viszont azt is lehetővé teszi, hogy VR szemüveggel navigáljanak bármilyen weboldalon, és nem csak a speciális WebVR site-okon.

A Google azt szeretné, ha a jövőben mindenki virtuális valóságban fedezhetné fel az internetet. Valamennyire idáig is volt erre lehetőség, de ehhez fel kellett tenni egy VR headsetet, és WebVR-es oldalra kellett navigálni. Amikor viszont hagyományos oldalt nézett valaki, le kellett vennie a headsetet.

Google

Hamarosan viszont a teljes netet VR-ben láthatjuk majd a Chrome-mal, mindenesetre a Google már gőzerővel dolgozik ezen (de azt meg kell jegyezni, hogy a VR shell még csak igen korai szakaszában tart). A VR-es internetezéshez szükség lesz majd a böngésző speciális változatára, egy Cardboardra vagy egy Daydream-nézőkére, és a megfelelő VR-képes telefonra. A Samsung már bevezetett egy VR böngészőt a Gear VR headset számára, amely hasonló funkciókat kínál, de ez nem elérhető a szélesebb androidos közösségnek.

Ami a PC-ket illeti: a Google a Chrome egy olyan változatán dolgozik, amelyik majd támogatja az Oculus Riftet és a HTC Vive-et.

És hogy mit jelent ez a pár éves távlatban, milyen lesz majd facebookozni és úgy általában netezni? Azt itt olvashatja el egy igen szemléletes példával.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 16. 06:30

Sötétszélcsend – mi a valódi oka, hogy Magyarországon volt Európa-szerte a legmagasabb a tőzsdei áramár?

Novemberben újra nagyot szólt az úgynevezett sötétszélcsend. Európa jelentős részén hirtelen kilőttek a másnapi tőzsdei áramárak, ilyenkor Magyarországon különösen nagy a drágulás. Az árrobbanás fő oka, hogy ilyenkor – napfény és szél híján – leáll Németország óriási megújulóerőmű-parkja. A szakértő szerint ilyenkor itthon szeretnek Németországra és a zöldpolitikára mutogatni, miközben igazából nálunk van a probléma, a mi régiónkban nincs elég kapacitás. A rossz hír az, hogy időről időre újra beáll a sötétszélcsend, és lesz miatta tőzsdei árrodeó, miközben a jelenség annál bonyolultabb, hogy el lehessen intézni egy sima németezéssel.