Olcsó hajlítható okostelefont és egy csodaszemüveget is bemutathat a Samsung
A Samsung két nagy meglepetéssel is készül 2025-re, az azonban nem világos, hogy melyiket lehet majd megvásárolni a következő esztendőben.
A Samsung két nagy meglepetéssel is készül 2025-re, az azonban nem világos, hogy melyiket lehet majd megvásárolni a következő esztendőben.
Egy ideje már hallani arról, hogy mixelt valóság szemüveget készítenek a Qualcomm-nál. Az értesülések később belső nézeteltérésekről, projektleállásról szóltak, azonban a chipgyártó első embere nemrég tiszta vizet öntött a pohárba. Valóban lesz XR szemüveg, de nem egészen olyan, mint amilyenre elsőre gondolhatná az ember.
A brit Wayve olyan mesterséges intelligenciát fejlesztett, amely képes kameraképek alapján meggyőzően élethűen rekonstruálni a valóságot.
Ha hasonlítani kell valamihez, a tánc karaokéjának nevezhetjük finn kutatók érdekes megoldását: a virtuális térben lehet táncosokat követni úgy, hogy nincs szükség előzetes tánctudásra. De akár tánckoreográfiát is lehet így egyszerűen oktatni.
Hamarosan már asztali számítógéppel is használni lehet a PS VR2-t, a PlayStation játékkonzolhoz fejlesztett virtuálisvalóság-kiegészítőt.
Félő, hogy nem ő lesz az utolsó, akit így látunk majd.
A mesterséges intelligencia mellett a virtuális valóságot mutató szemüvegek jelentik a techsajtó idei kedvenc témáját. Hamarosan a háztartások részei lehetnek ezek az eszközök is, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen hatással lesznek a szemre, elsősorban a gyerekek szemére. És nemcsak emiatt lehet gond velük.
Négy érdekes, fontos fejlesztést is beválasztott a virtuális és kiterjesztett valóságra (VR, AR) alapozó megoldások közül az idei év legfontosabb találmányainak 200-as toplistájára az amerikai TIME magazin.
Egyre élethűbbé válik a virtuális valóság. Egy újabb adalék ehhez egy különleges arcra rögzíthető eszköz, amellyel már azt szagolhatunk meg ebben a valóságban, amit csak akarunk.
A metaverzumok jelenleg a fejlesztési szakaszban járnak, az igazi elterjedésük csak a következő évtizedben várható. Hogy Magyarország ebből mennyire veszi majd ki a részét, az egyelőre kérdés, de az biztos, hogy egyfajta üzleti érettség szükséges lesz, ha nem akarunk nagyon lemaradni – mondja Papp László, a Gartner magyarországi és bulgáriai képviseletének vezetője.
Mark Zuckerberg egy üres asztallapot nyomogatva gépelt a virtuális valóságban, és erről egy videót is megosztott.
Rengeteg életet menthet meg a Sheffieldi Egyetem távolról irányítható robotja, amely akár háborús övezetekben is meg tudja kezdeni a sebesültek ellátását