A brit Wayve olyan mesterséges intelligenciát fejlesztett, amely képes kameraképek alapján meggyőzően élethűen rekonstruálni a valóságot.
Évek óta dolgozik az önvezető autókat működtető technológián a brit Wayve nevű cég, amely 2019-ben már egy igen lenyűgöző demonstráció során mutatta be, mire is képes a cég fejlesztése. A vállalat most ismét hallat magáról, méghozzá egy speciális mesterséges intelligenciával.
A cég fejlesztése, a Prism-1 egy olyan 4D-s rekonstrukciós modell, amely a való világ hagyományos leképezéséhez nem lézeres érzékelőket használ, annak rekonstrukcióját az úgynevezett nézetszintézis-technológia segítségével végzi el – vagyis csupán a kamerák által látott kép alapján dolgozik – írja az Interesting Engineering. Jamie Shotton, a cég vezető tudósa szerint a négy dimenzió – a három térbeli dimenzió és az idő – leképezése alapvetően fogja megváltoztatni az autonóm járművek tesztelésének módját.
A létrehozott virtuális környezet olyan finom részleteket is ábrázol, mint egy ablaktörlő mozgása, vagy a járókelők ruhája.
A szakember úgy véli, a realizmusnak ez a szintje döntő fontosságú az autonóm rendszerek képzéséhez, hogy eligazodjanak a valós közlekedési környezetben. A rendszer nemcsak azt tudja ábrázolni, ha egy objektum elmozdul, hanem azt is, ha kölcsönhatásba lép egy másikkal. Ilyen lehet például, ha
- kanyarodik egy kerékpáros,
- a gyalogos lelép az úttestre,
- ha egy autó hirtelen fékez.
A cég szerint azzal, hogy ennyire valósághűen ábrázolja a fizikai világot, az eddiginél sokkal jobb tesztkörnyezetet biztosít az önvezető autók számára. Mint ismert, az önvezető autóknak először több millió kilométert kell balesetmentese vezetniük a virtuális valóságban, mielőtt az utakra engednék őket. A Prism-1-nek köszönhetően ez a felkészítés a jövőben sokkal pontosabb lehet.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.