Tech hvg.hu 2016. április. 12. 08:01

Szerintünk legyen óvatos, amikor hangulatjelet küld valakinek

Más-más szolgáltatásokban máshogy néznek ki egyes hangulatjelek. Lehet, hogy amit androidos telefonról küld, azt az iPhone-os ismerőse kicsit máshogy fogja értelmezni. Sőt, egyes gyártók készülékei között is vannak különbségek.

A szmájliknak vannak hivatalos, angol nyelvű megnevezései, ilyen a "grinning face with smiling eyes", vagyis a vigyorgó arc mosolygó szemekkel. Azt hinnénk, hogy ezt aztán nem lehet elrontani, erre tessék.

GroupLens

Egy érdekes amerikai kutatás hívta fel erre a figyelmet, hiszen látható, hogy az iPhone-os és facebookos megoldásról nem mondhatni, hogy megfelel a leírásnak, a twitteres pedig talán még rosszabb. A vizsgálat készítői arra voltak kíváncsiak, hogy mit gondolnak az emberek a szmájliról. Az online kérdőívre érkezett válaszból kiderült, hogy a lehető legszomorúbb arcot kifejező -5-től a lehető legboldogabb szmájlit jelképező +5-ig érő skálán az iPhone-os szmájli elég szomorúan szerepel.

GroupLens

A megkérdezettek 70 százaléka szomorúnak ítélte, vagyis mínuszos értéket adott a szmájlinak. A Google megoldása teljesített a legjobban, de még a Microsoft furcsa figuráját is bőven pozitívnak ítélték.

Mindez egyúttal arra is rámutat: egyáltalán nem mindig szerencsés a sok emotikon használata, a küldő és a címzett készülékén ugyanis máshogy nézhet ki, más érzéseket közvetíthet egy-egy jel. Mutatunk még néhány hangulatjelet a kutatásból.

GroupLens
GroupLens

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.