Érdekes állítást tett közzé egy interjúban egy jó nevű fehérkalapos hacker.
Nem csak rossz szándékkal lehet feltörni különféle eszközöket, az úgynevezett fehérkalapos hackerek például azért kapnak pénzt a cégektől, hogy megtalálják eszközeik, szoftvereik gyenge pontját. Steve Lord 15 éve dolgozik ilyen hackerként, saját cége is van. Vele készített egy nagyobb interjút a What Mobile oldal, és a beszélgetésből egy meglepő vélemény is kiderült.
A kérdésre, hogy melyik mobil operációs rendszer a legbiztonságosabb a három „nagy”, tehát az iOS, az Android és a Windows Phone közül, Lord az utolsót nevezte meg, a legkeményebb dióként említve, amely még a legbiztonságosabbnak kikiáltott BlackBerryt is felülmúlja. A legkevésbé biztonságos rendszer az Android, a kapcsolódó ökoszisztéma fragmentáltsága és a nem egységes frissítések miatt. A szakértő szerint, ha valaki ragaszkodik az Androidhoz és a biztonsághoz is, akkor a Google valamelyik Nexusát vegye meg.
A hacker szavai persze a legújabb verziókra vonatkoznak, a régebbiek ugyanis már nagyon nem biztonságosak, és a hacker szerint jobb, ha egy buta telefonja van valakinek, mint egy okoskészülék, elavult operációs rendszerrel. Ha már mindenképpen választani kell, a BB10 alapú BlackBerryk és a Windows Phone 8-at futtatók még a legbiztonságosabbak.
Az adatok értékelésénél persze figyelembe kell venni a piaci részesedéseket is: a Windows Phone-é egyelőre csekély, ezért nem is annyira vonzó célpont a rossz szándékú hackereknek.