Tech hvg.hu 2015. október. 04. 08:01

Így bírják az új iPhone-ok, ha leesnek – videó

A két új iPhone megjelenése után nem kellett sokáig várni, máris megérkeztek az első ejtéstesztek.

Az Apple szerint a most érkezett iPhone 6s és 6s Plus váza az eddiginél jóval erősebb, 7000-es sorozatú alumíniumötvözetből készült, így a készülékek kapcsán az egyik legnagyobb kérdés, hogy mennyire strapabírók. A 6s Plus hajlékonyságát már letesztelték a napokban, és nemrég elkészült a két új okostelefon ejtéspróbája is.

A PhoneBuff nevű YouTube-csatornára felkerült videóban mindkét készüléket háromszor ejtették le: először a hátoldalára, majd a szélére, végül pedig képernyővel lefelé engedték szabadok el a mobilokat, minden alkalommal körülbelül derékmagasságból. Míg az első két esetben csupán apróbb karcolások és egy pici ütésnyom látszott a készülékek oldalán, addig az utolsó esetben mindkettő képernyője betörött. Ez azonban nem azt jelenti, hogy az iPhone 6s és 6s Plus totálkorosra törik, ha bereped a kijelző, a videó alapján ugyanis továbbra is kifogástalanul működik.

A TechSmartt videójában szintén háromszor dobták el a két készüléket: először derékmagasságból, majd fejmagasságból, végül pedig három méterről ejtették le. A teszt alapján az első két esetben sem az iPhone 6s, sem a 6s Plus nem sérült meg komolyabban - csupán apróbb külsérelmi nyomok látszódtak a vázon -, ám utolsó alkalommal az iPhone 6s-nek berepedt a kijelzője. Mivel a 6s Plus ekkor is a hátoldalára esett, még egy próbát tettek, amin már az is "arccal lefelé" ért földet. A legnagyobb meglepetésre a 6s Plus képernyője ép maradt, így a kettő közül a nagyobbik iPhone tűnik biztonságosabbnak.

Ettől függetlenül persze senkinek nem ajánlott, hogy csak úgy dobálja a készülékeket főleg az után, hogy kiderült, Magyarországon igen sokat kell dolgozni egy új iPhone-ért.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.