Megint lépett egyet előre a technológia, a Houstoni Egyetem fejlesztésével gondolatokkal is irányíthatók a bionikus karok.
Egy új eljárást fejlesztettek ki amerikai kutatók azért, hogy nagyban megkönnyítsék a bionikus karral élők életét. Az elektromos végtagot eddig csak úgy lehetett irányítani, hogy a vezérlőegységet a páciensbe ültették, a mostani fejlesztéssel azonban nem lesz szükség ilyen beavatkozásra. Az eljárás alapja a szívritmust mérő EKG-hez hasonló: az alany egy több tucat szenzorral ellátott sapkát kell, hogy viseljen, ami folyamatosan figyeli az agyhullámait, majd azokat fizikai mozdulattá konvertálja.
A Frontiers in Neuroscience című tudományos folyóiratban közölt eredmények szerint 10-ből 8 esetben működik a módszer, vagyis ha az alany arra gondolt, hogy egy üveget fel akar emelni, azt az esetek 80 százalékában meg is tette. A kutatók azt remélik, hogy az eszköz elterjedésével kevesebb műtéti beavatkozásra lesz szükség, ami a páciensek számára is jelentős könnyebbséget jelent.