Az eddigi, egyszerű üzenetküldő alkalmazásból egy önálló, multifunkciós platformmá alakul a Facebook Messenger. Jönnek a Messengeren belül elérhető pluginek, beindul a Messengeren belüli pénzküldési lehetőség, az üzletek pedig a Messengeren belül is kommunikálhatnak majd velünk, felhasználókkal.
A Firefox böngészőnek anno azzal sikerült leszorítania a trónról a sokáig egyeduralkodó Internet Explorert, hogy a Mozilla lehetővé tette, hogy külső fejlesztők által készített bővítményekkel folyamatosan új funkciókat tudjunk építeni böngészőnkbe. Nos, valami ilyesmire készül a Facebook is – Mark Zuckerberg a közösségi szolgáltatás üzemeltetői által szervezett F8 fejlesztői konferencián jelentette be a Messenger hasonló irányú átalakítását.
A San Franciscóban zajló eseményen kiderült: a háttérben már régóta zajlik a megújított alkalmazás/platform tesztelése, így a projekt kezdeti fázisába bekapcsolt külső fejlesztőknek köszönhetően 40 Messenger-plugin máris elkészült. A szóban forgó kiegészítők ingyenesek, de hamarosan megjelenhetnek a fizetősök is: a 600 milliónyi aktív használóval rendelkező Messenger igencsak vonzó piac lehet a fejlesztők szemében.
A fejlesztésekkel párhuzamosan a Facebook beindította a régóta emlegetett pénzküldési lehetőséget is, mellyel facebookos ismerőseinknek utalhatunk át pénzt a Messengeren belül. Ez jelenleg, első körben csak az amerikai felhasználók számára elérhető, később terjesztik ki más országokra is.
A bővítmények telepítése után animált, sőt akár az üzenetünket elmondó rajzfilmfigurákkal, eltorzított hangüzenetekkel vagy folyamatosan mozgó animált GIF képekkel is üzenhetünk majd a Messengerben. Akinek nem tetszenek a fejlesztők által létrehozott lehetőségek, az saját maga is készíthet majd messengeres emotikont. Sőt, hamarosan időjárási adatokat is láthatunk majd a Messengerben.
Az F8 fejlesztői konferencián bejelentették a a Businesses on Messenger programot is. A szolgáltatásról – melynek segítségével nyomon követhetők a webshopos vásárlásaink, a megrendelést módosíthatjuk, sőt akár a Messengeren belül kapcsolatba léphetünk az ügyfélszolgálatokkal – itt olvashat bővebben.
A szerda esti bejelentések fényében teljesen érthetővé vált, hogy miért is erőltette rá mindenkire a Facebook a Messenger használatát: az alkalmazást ugyanis jóval többnek gondolják egy egyszerű üzenetküldőnél, már-már önálló platformként kívánják működtetni.
Ha máskor is tudni szeretne a Facebook újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.