Tech hvg.hu 2014. április. 18. 09:01

Valós időben követheti a Facebookon, hogy melyik ismerőse merre jár a városban

A Facebook új funkciója nem lesz az adatvédelemre érzékenyek kedvence, de szerencsére az egyes felhasználóktól függ, hogy bekapcsolják-e. Ráadásul a kölcsönösség elvén működik: csak akkor láthatunk mást, ha mi is felfedjük magunkat.

Nearby Friends, azaz Közeli barátok néven mutatta be mobilos alkalmazásainak új funkcióját a Facebook, és az újdonság pontosan arra jó, amit a név alapján sejtünk. A telefon jelez, ha valamelyik Facebook-ismerősünk a közelünkben van.

Hogy ez a "közelben" pontosan mekkora kört jelent, azt nem tudni, de az alapvetően amerikai léptékekben gondolkozó közösségi szolgáltatás üzemeltetői itthoni szemmel nézve valószínűleg elég nagy területet szabtak meg. A közzétett képernyőképek alapján például a 4 mérföldes, nagyjából 6,5 km-es kör még közelnek számít – ez még Budapesten is közel a fél várost jelenti, máshol meg nagyjából az egészet.

Facebook

A telefonunk helyzetére alapozó funkció a valamit valamiért elven működik, azaz csak akkor láthatjuk közelben lévő ismerőseinket, ha mi magunk is bekapcsoljuk saját helyzetünk megosztását. Más helyzetmegosztó szolgáltatásoktól eltérően ehhez egyik félnek sem kell az adott időpillanatban nyomkodnia a telefonját, a Facebook automatikusan értesít minket és ismerősünket is, ha egymás közelébe érünk.

A "valahol a közelben"-nél többet már nem árul el a másik félnek a Facebook, azt egyes ismerőseinkre szabva külön-külön engedélyezhetjük, hogy melyikőjük (és meddig) láthassa a pontos tartózkodási helyünket, ahogy ez az alábbi képen is látszik.

Facebook

A Nearby Friends elsőként, néhány héten belül, az amerikai felhasználóknak lesz elérhető. Ahogy azt a Facebooktól megszokhattuk, az amerikai start valószínűleg csak néhány újabb hétnek kell majd eltelnie, hogy megkezdjék az újdonság nemzetközi bevezetését is.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát.

hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.