Hihetetlenül komoly hardverháttérrel kell támogatni azt, amit a legnagyobb közösségi oldal kínál nap nap után a látogatóinak.
Napi 4,75 milliárd dolgot (képet, videót, kommentet, státusfrissítést) osztanak meg a felhasználók egymással a Facebookon, de a lájkok száma sem sokkal kevesebb: négy és fél milliárdszor nyilvánítjuk ki tetszésünket egy nap. Emellett pedig még 10 milliárd üzenet is útra kel naponta.
Hogy ez mind-mind megtörténhessen, ahhoz igen komoly infrastruktúrára van szükség, szerverek, merevlemezek százezreire stb.
A Facebook néhány évvel ezelőtt kezdte el kiépíteni saját hardverhátterét (költségcsökkentési szempontból), és sikerült elérnie, hogy eszközei kevesebbet fogyasztanak, mégis nagyobb teljesítményt kínálnak, mint a korábbi, nagynevű szállítók eszközei.
Bár a Google és az Amazon is saját hardverparkot üzemeltet, ennek részleteit titok övezi, viszont a Facebook nemcsak hogy beszél a hardvereiről, hanem a terveket bárki számára elérhetővé teszi, azaz a nyílt forráskódú szoftverek után most itt vannak a nyílt forráskódú hardverek.
A Business Insider jóvoltából most bárki megnézheti a Facebook mögött álló hardver-infrastruktúrát, ha erre a linkre, majd a további fotókra kattint.