Tech hvg.hu 2013. szeptember. 06. 13:00

Ilyen temetőt még biztos nem látott

Különleges pályázatot hirdetett a designboom oldal két alapítvánnyal karöltve. Arra keresték a választ, miként képzelik el a dizájnerek a 21 század temetőjét, temetését, sírhelyeit.

Igazán figyelemre méltó válaszok érkeztek, volt például aki biológiailag lebomló koporsókat vizionált, a legérdekesebbnek azonban – legalábbis tech szempontból – az izraeli Hadas Arnon ötlete tűnik.

Digitális temetőjének sírkövei valójában pendrive-ok, erre kerülnek fel az elhunyt képei, életének legemlékezetesebb videói stb. – tulajdonképpen bárki még a halála előtt elkészítheti ezt a fajta sírkövet.

A pendrive-okat egy speciális helyen őriznék, s ha a család éppen a „temetőbe” indulna, akkor itt számítógépes segítséggel választanák ki a megfelelő pendrive-ot, amelynek tartalmát azután az ott lévő számítógépen vagy televízión lehetne megnézni. De miért kellene ehhez digitális temető, kérdezhetik most sokan, hiszen ezt a pendrive-ot akár otthon is őrizhetnénk. Azonban az ötletnek éppen ez a lényege, hogy a klasszikus temetőlátogatást ötvözi a legkorszerűbb technikával.

A tervező szerint egyébként sokkal könnyebb úgy feldolgozni a veszteséget, ha látjuk eltávozott szerettünk boldog pillanatait, nevetését, vidámságát.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. január. 15. 14:45

Technostressz, kiégés, home office – áldjuk vagy átkozzuk a Covidot azért, amivé a munkahelyek váltak?

Az öt éve kitört járvány társadalmi, gazdasági hatásai jóval távolabb mutatnak, mint gondoltuk. A HVG új sorozatában ezt járjuk körbe különböző aspektusokból; ebben a cikkünkben arról lesz szó, hogy miként zajlott a kényszerűnek tűnő digitális átalakulás, amely nemcsak a munkaerőpiacra, a cégekre volt súlyos hatással, hanem a mentális állapotunkra is. Miért nem teljesen egyértelmű még ma sem a home office megítélése, hogyan változtak meg az elvárt vezetői és munkavállalói kompetenciák, és mi az a VUCA/BANI-világ, amelyben élünk? Szakértőket kérdeztünk.