2013. január. 24. 16:46 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 24. 16:28 Tech

"Új evangelizáció": a pápa kiállt a közösségi oldalak mellett

Az internetes közösségi oldalak nem virtuális világot alkotnak, hanem a valós élet részét képezik, segítségükkel el lehet juttatni az emberekhez az evangélium üzenetét - ez a fő gondolata annak az üzenetnek, amelyet XVI. Benedek a tömegtájékoztatás világnapja alkalmából intéz a hívőkhöz, és amelyet csütörtökön ismertettek a Vatikánban.

Május 12-én lesz a tömegtájékoztatás világnapja, a pápa ebből az alkalomból minden évben üzenetet intéz a hívekhez. A csütörtökön bemutatott dokumentumban a pápa ismételten felhívja a figyelmet a közösségi portálok rendkívüli jelentőségére, amennyiben szerinte azok elősegítik az "új evangelizációt".

A kommunikációnak ezek a fórumai a katolikus egyházfő szerint hozzájárulnak az emberek közötti párbeszéd élénkítéséhez, de csak akkor, ha a szereplők tiszteletben tartják a magánélet szféráját, felelősségteljesen használják a világháló által nyújtott lehetőségeket, az igazságot szolgálják, szorosabbra fűzik az emberek közötti kötelékeket, és erősítik a családi élet harmóniáját.

XVI. Benedek a hit terjesztésének fontos színtereként tekint a közösségi oldalakra. Úgy véli: nem pusztán azért van szükség a kommunikációnak erre az új eszközére, mert a katolikus egyház lépést akar tartani a korral, hanem azért is, mert így mindenkihez el tudja juttatni az evangélium üzenetét.

Kifejtette: az igaz ügyet, a józan ész szavát hirdetők diszkrét hangját olykor teljesen elnyomja az információ hatalmas tömegének, a szenzációkeltésnek a hangzavara. Ezért kell megfelelő módon élni a közösségi portálok előnyeivel - vallja. Ennek szerinte különösen nagy jelentősége van az olyan keresztény közösségek számára, amelyek olykor földrajzilag és kulturálisan is elszigeteltnek érzik magukat.

XVI. Benedek Twitter-fiókja december 3-án jelent meg az interneten, a pápa egy érintőképernyős készülékről küldte el első bejegyzését. Kilenc különböző nyelvű fiókot használ, amelyeknek már több mint két és fél millió olvasója van.

Claudio Maria Celli bíboros, a Tömegtájékoztatás Pápai Tanácsának elnöke, aki csütörtökön bemutatta a sajtónak a pápai üzenetet, egy kérdésre válaszolva elismerte, hogy a Twitteren a szentatya nem csupán lelkes és dicsérő, hanem sokszor sértő üzeneteket is kap. "Nem ért minket meglepetésként a dolog" - mondta a bíboros, hozzáfűzve, hogy a Szentszék számolt ezzel a kockázattal, de - mint fogalmazott - megérte vállalni azt, ez az ára annak, hogy az egyház jelen legyen a világhálón.

Hirdetés