Balogh Csaba
Szerzőnk Balogh Csaba

Mérföldkőnek számító frissítést kapott a Facebook Messenger alkalmazás, mellyel mostantól mindenki küldhet azonnali hangos üzeneteket ismerőseinek, egy tesztcsoport pedig már a várhatóan hamarosan mindenki számára megérkező élő, ingyenes telefonbeszélgetést.

A walkie-talkie használatához hasonló módon tudnak már egymásnak a szöveg és a kép mellett hangban is üzenni azok a Facebook-felhasználók, akik androidos készülékükre vagy iPhone-jukra telepítik a közösségi oldal Facebook Messenger alkalmazását, vagy a meglévő appot frissítik a most megjelent új verzióra. A gyakorlatban mindez úgy néz ki, hogy a hangüzenet kiválasztása esetén az app addig rögzíti mondandónkat, amíg nyomva tartunk egy gombot, majd a felengedéskor rögtön el is küldi a hangot a másik félnek, aki hasonló módon tud válaszolni.
A kanadai facebookozók ennél is többet kaptak: őket választotta ki a Facebook a Messenger alkalmazáson belüli élőszavas, ingyenes telefonálás fogadtatásának tesztelésére. A wifin és mobilneten át is használható funkció nagy valószínűséggel hamarosan nemzetközi szinten is debütál majd. Amint ez megtörténik, komoly veszélyben érezheti majd magát a hasonló szolgáltatást nyújtó Viber, de még a Skype is meginoghat, ha hirtelen az összes Androidról, iPhone-ról és BlackBerry mobilról facebookozó, azaz több százmillió felhasználó előtt nyílik meg a Facebook VoIP telefonálási lehetősége.

A Facebook lépése megerősíti azt a véleményt, miszerint a mobilokon továbbra is a hangos és szöveges kommunikáció jelenti majd az egyik legnagyobb üzletet.
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.