A Cepheus csillagképben "lakó" égi elefántot kapta lencsevégre Fényes Lóránd magyar asztrofotós; a kozmikus ormányos egy születőben lévő csillagot tart.
Mint a Magyar Csillagászati Egyesület honlapján olvasható, az Elefántormány-köd a csillagközi gáz és por koncentrációja mintegy 2400 fényévre a Földtől. A feltételezések szerint ez egy csillagbölcső számos ifjú, százezer évesnél fiatalabb csillaggal. A képen a sötét felhő peremét egy nagy tömegű, fényes csillag világítja meg és ionizálja.
Fényes Lóránd ismertetője szerint a felvétel körülményes módon készült a rendkívül "siralmas" 2011-es nyári szezonban. A folyamatosan "gyenge" időjárás miatt az asztrofotós másfél hónapon át küzdött az eredményért: volt éjszaka, amelyen 40-60, és volt, amelyen mindössze 2 expozíció volt felhasználható, végül a kép elkészítéséhez az összes expozíciós idő nagyjából 8 órát tett ki.
A Cepheus az északi égbolt egyik csillagképe. Az égbolton a görög mitológiából ismert Kéfeuszt, Etiópia (mitológiai) királyát jeleníti meg. Egyike a 88 modern csillagképnek, a Ptolemaiosz által lejegyzettek közül a 47-ik.