Építőmunkások fedezték fel az azték esőisten szobrát
Tlalok, az azték esőisten hatalmas szobrát tárták fel Mexikóban, Morelos-szövetségi államban.
A VIII. századból származó, egyetlen kőtömbből kifaragott 60 tonnás szoborra bevásárlóközpontot építő munkások bukkantak - olvasható az Archeologica (http://www.archaeologica.org) régészeti hírportálon.
A Mexikói Antropológiai és Történelmi Intézet (INAH) szakemberei szerint az arccal a Popocatépetl-hegycsúcs felé felállított szobor előtt fohászkodtak az aztékok az esőért. Tlalok az azték mitológiában az eső, a mennydörgés és a jó termés istene, minden ehető növény ura. Kultusza az Kr. e. II. századtól terjedt el, s fokozatosan kiszorította Ketzalkóatl archaikusabb kultuszát.
Az azték felfogás szerint jóságos isten, de árvízzel, aszállyal, jégesővel, faggyal és villámcsapással kárt is tud okozni. Hegytetők vagy a Mexikói-öböl felett lévő felhőkben lakozik a palotájában. A palota belső udvarának négy sarkában egy-egy óriási amfora áll, ezekben van a termékenyítő eső, az aszály, a növényeket sújtó betegségek és a pusztító záporok.
Tlalok sújtotta az embereket reumával és vízkórral. Ezért a reumások, vízkórosok, a villámcsapás miatt elhunytak, valamint a vízbe fulladt emberek Tlalok égi palotájába kerültek, ahol nagy bőségben állt rendelkezésükre víz, étel és virág.