Tech techline.hu 2010. december. 28. 05:00

Készítsünk 2011-es naptárat, többféle módszerrel, ingyen

Persze aki olyan szerencsés helyzetben van, hogy a cégtől kap jövő évi naptárat, annak talán nem is olyan égetően...

Persze aki olyan szerencsés helyzetben van, hogy a cégtől kap jövő évi naptárat, annak talán nem is olyan égetően fontos ez a kérdés. Ám akinek nincs ilyenben része, vagy jobban szeretne saját naptárral előrukkolni 2011-re (például egy családi fotókat tartalmazó falinaptárral), annak adunk néhány tippet az elinduláshoz.

Talán már nem is olyan meglepő, hogy a legegyszerűbb megoldásokat online kapjuk, ingyen. Nem kell más hozzájuk, csak egy böngésző és esetleg a felhasználható fotók, hogy színesebbé tegyük a napárunkat.
Az első ilyen ajánlatunk a bighugelabs.com oldal, ahol a fotónk feltöltése (vagy a Flickren, Facebookon tárolt fotó elérési útjának megadása) után szépen összeválogathatjuk, hogy milyen elrendezésű és méretű naptárra lenne szükségünk, kiválaszthatjuk az évet és a hónapot, majd a Create gombra kattintva már menthetjük is le a nyomtatható naptárat képként a gépünkre (sajnos csak angol feliratokkal).

A Free Printable Calendar még jobb, hiszen ott magyar feliratokat is kérhetünk. A végeredmény itt is egy képes naptár lesz, viszont itt alapból nem tudjuk menteni, csak nyomtatni, így ha átmenetileg fájlként lenne rá szükségünk, érdemes feltenni egy PDF nyomtatót a Windowsra (Macen ez nem gond, ott rendszerszinten lehet PDF-be is nyomtatni).

Sablonokat is keresgélhetünk az interneten, például az alábbi oldalon grafikákkal vagy azok nélkül is letölthetünk naptáralapokat, amelyeken azután tetszőleges programban tovább dolgozhatunk.
Ugyancsak számtalan remek sablon tölthető le Excelhez és OpenOffice-hoz egy másik oldalról is. Erről amúgy korábban is volt már szó nálunk, akkor egy lépésről-lépésre anyaggal szolgáltunk arról, miként lehet a táblázatkezelőben felhasználni a letöltött naptárat és kinyomtatni a végleges anyagot.

Ne feledkezzünk meg persze a különféle alkalmazásokról sem! Az alábbi webhelyről például egy nagyon jó kis naptárkészítő programot tölthetünk le, amely ugyan szintén angol nyelvű naptárat készít, de ezen felül az ég világon mindent testre szabhatunk benne, a mérettől az elrendezésig.

És hát természetesen nagy neveket is segítségül hívhatunk, mint amilyen például a Microsoft Office 2010, amelynek sablonjai között rengeteg jól sikerült naptárat találunk, amelyeket azután ízlésünk és igényeink szerint átalakíthatunk. Macen az Office 2011 is kiváló választás lehet e célra, de az iPhotóban is készíthetünk személyre szabott naptárat, és bár ott a legjobban akkor járnánk, ha itthonról is működne a megrendelési lehetőség, de adott esetben nyomtatni vagy PDF-be menteni is lehet a kész anyagot.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?