Szerencsére az interneten rengeteg ilyet találunk, csak rajtunk áll, melyikre voksolunk a válogatás végeztével.
Szerencsére az interneten rengeteg ilyet találunk, csak rajtunk áll, melyikre voksolunk a válogatás végeztével.
A Droplr például szinte tökéletes megoldás, ha egyetlen mozdulattal akarunk fájlokat, videókat, fotókat, sebtében készült képernyőképet vagy éppen linkeket megosztani. Nem kell hozzá mást tennünk, csak telepíteni a Droplr megfelelő kliensét (OS X-re innen, Windowsra pedig innen), elindítani és megadni a Twitter-elérésünket. Utóbbi ahhoz szükséges, hogy a Droplren közzétett anyagok közvetlen linkjét egyetlen mozdulattal küldhessük a Twitterre is. Ez persze nem kötelező manőver, a kapott linkekkel azt csinálunk, ami jól esik, ha a Facebookra akarjuk kitenni, oda is másolhatjuk, ha levélben küldenénk el ismerősöknek, azt is megtehetjük.
De a Droplr a Twitter közzétételt gyakorlatilag egykattintásos közelségbe hozza, hiszen a feltöltés befejeztével azonnal mutatja – Windowson a Tálcán látható ikonnál, Macen pedig a menüsávban lévő ikonnál megjelenő buborékban – a linket és mellette egy kis Twitter ikont. A linkre kattintva megnyithatjuk a feltöltött fájlt, vagy a rövidített link eredetijét, a Twitter ikont választva pedig értelemszerűen máris küldhetjük a népszerű csevegőre az üzenetünket, benne a linkkel (ha van valamilyen Twitter kliens a gépünkön, a Droplr jó eséllyel kezeli azt is, így az üzenetet írhatjuk a megszokott környezetben vagy a Twitter webes felületén is).
A Droplr tényleg a végtelenségig egyszerűsíti a megosztást: megfogjuk a fájlt vagy a böngésző címsorában a linket, és Macen a menüsorban látható ikonra dobjuk, Windowson pedig a tetszőleges pozícióban lebegtethető, áttetsző „target” ikonra. A program azonnal nekilát a fájlok feltöltésének vagy a linkek esetében azok rövidítésének. Ha képet töltünk fel, az rögtön látható is a közvetlen linken, ha videót vagy más fájlt, akkor a Droplr letölthetővé teszi azt.
De magában a programban (az ikonra kattintva a jobb egérgombbal) készíthetünk szöveges jegyzetet vagy képernyőképet is, amelyeket azután szintén feltölthetünk és a linkjüket megoszthatjuk.
Feltöltéseinket nyomon követhetjük, bármikor visszanézhetjük, mit osztottunk meg.
Mind a maces, mind a windowsos kliens ingyenes, cserébe csak a megosztási oldalon látható diszkrét hirdetéseket kell elviselnünk. A programból van iPhone-os változat is, azt sajnos 4 dolláros áron adják.