Tech techline.hu 2010. november. 09. 05:15

Képernyőképek megosztása az interneten, több platformon

A JShotról talán már a nevéből is kiderül, hogy Java alapú alkalmazással van dolgunk.

A JShotról talán már a nevéből is kiderül, hogy Java alapú alkalmazással van dolgunk. Akit ez nem riaszt el (a Java alapú alkalmazások nem éppen a sebességükről híresek), az egy sokat tudó, jól használható kis képernyőkép-készítő programmal lehet gazdagabb. S természetesen akadnak előnyei is a Java alapoknak, nevezetesen, hogy a program Windowson, Linuxon és OSX-en egyaránt használható. Ezek után még két apró infó elöljáróban: a program ingyenes és magyar fejlesztés.

A JShot Windowson ott ücsörög a Tálcán egy kis fényképezőgép ikonnak álcázva, és ha a jobb egérgombbal rákattintunk, azonnal készíthetjük is a fotót a teljes képernyőről, kivágott részletről, widgetekről, aktív ablakról, Asztalról, Tálcáról vagy az éppen a vágólapon lévő képet is „elcsíphetjük”. Ha pedig megvan a kívánt fotó, a JShot segítségével gyakorlatilag egyetlen gombnyomás, hogy megosszuk azt másokkal az interneten. A program jelenleg a Twittert, a Picasát, az ImageShacket, a Skype-ot és az FTP szerver elérést támogatja, vagyis ezekre tölthetjük fel egy mozdulattal az adott képet (értelemszerűen akkor, ha van ezekhez regisztrációnk, és azt megadjuk a programnak).

Szerkesztési lehetőség is van

Persze nem vagyunk kötelesek azonnal feltölteni az elkészült képeket. Ha kell, menthetjük azokat fájlként a gépre, sőt a program egy jól használható szerkesztővel is rendelkezik, ahol feliratozhatjuk, jelölésekkel láthatjuk el a képet, így kiválóan használható például képes magyarázatok készítéséhez és azok gyors publikálásához.

Előnézet küldés előtt

Extraként még kapunk egy visszatekintő funkciót is, így könnyedén nyomon követhetjük, hogy mikor, mit és hova töltöttünk már fel.

A megosztott kép linkjét azonnal felhasználhatjuk

A Jshot nagyon jól sikerült, leszámítva, hogy pont a Java alapoknak köszönhetően sajnos nem túl kapkodós darab, és hát kicsit fura, hogy bár magyar fejlesztés, magyarul mégsem tud (vagy  csak mi nem találtuk meg a szükséges opciót, kivételesen inkább ebben reménykedünk).

Hasonló megoldást egyébként mutattunk már anno Windowsra és OS X-re is Utóbbira a Skitch képében, ami egy nagyon stílusos képernyőfotózó, és szintén gyerekjáték vele az elkészült anyagokat feliratozni, jelölésekkel ellátni, majd megosztani különféle online szolgáltatások segítségével.
Windowsra pedig ott a ZScreen, amely talán a legjobb ingyenes képlopó, és amely szintén képes a képek szerkesztésére és gyors megosztására (ráadásul valamivel több online megosztót ismer, mint jelenleg a Jshot).

Hirdetés
Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.