Rekordot döntött a magyar szolgáltatás-külkereskedelem
3,5 milliárd eurós pluszban zárta a harmadik negyedévet a szolgáltatás-külkereskedelem.
3,5 milliárd eurós pluszban zárta a harmadik negyedévet a szolgáltatás-külkereskedelem.
A gazdaságkutató rámutat: amikor a termékexport gyengélkedett, a visszaesését a szolgáltatások ellentételezték, ez mentette meg a magyar gazdaságot.
Az előző negyedévhez képest az export 8,7, az import 8,9 százalékkal csökkent az év első három hónapjában.
Több alkalmazást és funkciót sem mutatott be az Apple a Vision Pro szemüvegével kapcsolatosan, sajtóértesülések szerint ezeket egyelőre vagy halasztották, vagy fel is hagytak a fejlesztésükkel.
Egy szakember szerint a párok általában sokkot kapnak, amikor meghallják az árakat.
Miközben mind érezzük, hogy baj van a magyar gazdaságban, és a szakértők is igencsak pesszimisták, nemcsak egy kimondottan jó GDP-növekedési adat jött, hanem az is kiderült, hogy a beruházásokból is egészen sok érkezett. Arra kerestük a választ: van-e még szufla a gazdaságunkban? Mit hozhat a jövő, meddig tarthat ki ez a lendület, és mi jöhet utána?
Szerhij Orlov beszélt arról is, hogy milyen szolgáltatások hozzáférhetők még a városban.
Február 28-án 20 órától március 1-jén reggel 6 óráig több szolgáltatás is elérhetetlen lesz a Telenor–Yettel-átállás miatt.
A zászló a dolgozóknak áll.
A világrekorder áfa és a gyengülő forint is hozzájárul a magas árakhoz Magyarországon, ám az állam – akarva vagy akaratlanul – más eszközökkel is pörgeti az inflációt. Ennek ellenére arra igen kevés eszköze van, hogy visszafogja a drágulást. Megnéztük, hol avatkozhat be a választásokra készülve.
Főként a piaci alapú szolgáltatások és kisebb mértékben az ipar és az építőipar járultak hozzá a GDP negyedéves bővüléséhez.
Nyugaton egyre többen gazdagodnak meg abból, hogy időseknek kínálnak szolgáltatásokat, nálunk ez még csak a turizmusban terjedt el. A magyar nyugdíjasokat inkább a munkába küldenék vissza, már akinek ezt megengedi az egészsége.