A munkahelyükre viszonylag kevesen viszont magukkal teljes zenegyűjteményüket, és a netbookok visszafogott tárhelye...
A munkahelyükre viszonylag kevesen viszont magukkal teljes zenegyűjteményüket, és a netbookok visszafogott tárhelye sem mindig alkalmas, hogy minden kedvencünket magunkkal hurcoljuk.
Az alábbi három megoldással ingyen juthatunk akár a legújabb számokhoz is, ráadásul pillanatok alatt.
Muzakbox
A Muzakbox esetében a zenehallgatáshoz az égvilágon semmi másra nem lesz szükségünk, csak a böngészőre és az internetre. Az oldalra fellépve a Start here részre kell koncentrálnunk, amely gyakorlatilag egy keresőmezőből áll. Ide írhatjuk be az előadó nevét, majd Entert nyomva máris a találati listához ugrunk, és megkezdődik a lejátszás. A rendszer a Youtube-ról válogatja le a dalokat, de természetesen nem vagyunk kötelesek a videót is nézni, ha háttérbe küldjük a böngésző ablakát, nyugodtan dolgozhatunk tovább egy másik ablakban, vagy más programmal.
A Muzakbox Advanced Search lehetőségét használva egyébként szűkíthetjük is a találati listát albumokra, dalokra és/vagy előadókra.
A Muzakbox egyszerű, gyors és jól használható megoldás, hogy kedvenc előadóink dalaiból gyors lejátszási listát készítsünk, és a háttérben hallgassuk. Ennél többet nem tud, de lássuk be, az esetek többségében ennél többre nincs is szükség.
Jukefly
Aki mégis többre vágyik, annak itt van például a Jukefly a Roxiótól. Alap felállásban a Jukefly is a Muzakboxhoz hasonlóan működik: beírjuk a keresett előadó nevét, és cserébe kapunk egy lejátszási listát. Ne várjunk nagy csodát, a dalok itt is youtube-os klipek lesznek (viszont itt választhatunk minőséget is, ha esetleg spórolnunk kellene a hálózati forgalommal), illetve a találati listához rögtön kapunk irgalmatlan mennyiségű további ajánlást is, de elindíthatunk mások által összeállított lejátszási listákat is. Kellemesen menedzselhető és meglehetősen sokrétű felület áll rendelkezésünkre.
A Jukeflynak ezt a részét bármely rendszeren használhatjuk, regisztráció nélkül.
Viszont van az oldalnak egy regisztrációhoz kötött szolgáltatása is, ez pedig a JPMS (JukeFly Personal Music Server). Ennek lényege, hogy a windowsos gépünkön tárolt dalok adatait megoszthatjuk a Jukefly rendszerrel (ehhez telepítenünk kell egy kliens alkalmazást is), amely az így begyűjtött metaadatok alapján bárhol elérhetővé teszi számunkra a kedvenceinket egy kattintással, tetszőleges böngészőben (feltéve persze, hogy az adott dal fellelhető a Youtube-on).
Utóbbihoz van iPhone-os és androidos kliens is, így zenefolyamunkat akár a mobilunkon is tudjuk hallgatni.
YouTube Jockey
Végül következzen egy öszvér megoldás, amikor az online zenehallgatást részben egy telepített programra bízzuk. A YouTube Jockey egy Adobe Air alapú programocska, így gyakorlatilag a legnépszerűbb rendszereken (Windows, OS X, Linux) gond nélkül használhatjuk. A lényege, hogy kedvenc Youtube videóinkat gyűjthetjük vele egy jól átlátható listába, így amolyan Youtube könyvjelzőként is kiválóan alkalmazható, mivel a klipeket nemcsak a programon belül kereshetjük meg, hanem kedvenc böngészőnkben is, és azután egy fogd és dobd mozdulattal hozzáadhatjuk azokat a Youtube Jockey listájához.
Zenehallgatáshoz is tökéletes megoldás, hiszen pillanatok alatt összeválogathatjuk a kívánt klipeket, és aztán pont úgy lépkedhetünk, válthatunk közöttük, mint bármely zenelejátszó szoftverben. Ha csak a zenére vagyunk kíváncsiak, a videók képét akár ki is kapcsolhatjuk, több helyet adva így a listának.
A program még csak béta verzió, így akadhatnak benne bugok, de elég ígéretes darab, ráadásul a jelek szerint később a videók letöltésére is használható lesz majd.
Ha valaki a fentiek között nem találta meg a számára tökéletes megoldást, további, Youtube-ra és más online szolgáltatásokra épülő zenei megoldásokat is bemutattunk már korábban, ezeket a Kapcsolódó anyagok részben találják meg olvasóink, itt a cikk alatt.