Tech techline.hu 2010. október. 11. 11:53

OmmWriter Dana: megújult a meditatív szövegszerkesztő

Korábban már bemutattuk az OmmWriter névre keresztelt szövegszerkesztőt, amelynek különlegessége, hogy teljesen...

Korábban már bemutattuk az OmmWriter névre keresztelt szövegszerkesztőt, amelynek különlegessége, hogy teljesen nyugodt körülményeket igyekszik biztosítani az íráshoz.
Teljes képernyős nézetben dolgozhatunk, változtatható háttérképpel, kellemes “new age” háttérzenével, és persze különféle hangokon “pötyögő” billentyűzettel. Anno még a béta verzióról írtunk, s a most debütáló OmmWriter Dana az alapokban nem igazán különbözik.

Lényeges újítás viszont, hogy immár két változata van. Az OmmWriter Dana I és II. A Dana I ingyenes, három háttérzenét és három háttérképet tartalmaz, de amúgy minden más funkciója egyezik a fizetős verzióban használhatóval. A Dana II hét zenét és 8 háttérképet tartalmaz, az ára pedig 4 dollártól kezdődik, gyakorlatilag a felhasználókra van bízva, mennyit szánnak rá.
Sajnos a bétában megszokott kellemes téli tájat másik képre cserélték a fejlesztők a végleges verzióban, de ez is igazán békés hangulatot áraszt.
Lényeges újítás, hogy immár RTF és PDF exportálási lehetőségünk is van a sima TXT mellett, bár a szöveget formázni továbbra sem lehet, az OmmWriter célja kifejezetten az, hogy nyugodt körülmények között írhassuk le gondolatainkat, a formázási, tördelési dolgokat ráérünk később megoldani, akár az ingyenes Beanben is. Az íráskor használt betűtípus, illetve annak mérete viszont változtatható.

A program a munka alatt kikapcsolja még a Growl üzeneteket is, szóval tökéletesen koncentrálhatunk a munkára.
Az OmmWriter Dana egyelőre OS X-en használható, de ha minden igaz, a fejlesztők már dolgoznak a Windowsos verzión is.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.