Az „átalakítást” legegyszerűbben a Joypad nevű programmal tudjuk megoldani.
Az „átalakítást” legegyszerűbben a Joypad nevű programmal tudjuk megoldani. A rendszer két részből áll, az egyik az iPhone-on fut, a másik pedig azon a számítógépen, amelyen játszani szeretnénk. A számítógépes kliens Windows- vagy Mac-változatát ingyen lehet letölteni gyártó weboldaláról, a telefonon futó programot pedig az App Store-ban lehet 2 dollárért megvásárolni.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/ab63a0bd-c169-49aa-8628-c9f209711295.jpg)
Ha mindkettőt elindítottuk, akkor a telefonnal WiFi-n keresztül tudunk a számítógéphez kapcsolódni és az ott emulátoron futó klasszikus játékokat irányítani. Az iPhone képernyőjének egyik oldalán a joypadeken megszokott négyirányú vezérlőt találjuk, a másik felén pedig a programozható, illetve a játékok beállításától függő gombokat.
Első próbálkozásra kissé furcsa, hogy a gombok „nyomogatását” mindössze a képernyőhöz való hozzáéréssel tudjuk szimulálni, azonban ezt gyorsan meg lehet szokni.
Az iPhone vezeték nélküli joypadként való használatához WiFi kapcsolatra van szükség, de nem kell, hogy WiFi hálózatunk legyen, ugyanis létre lehet hozni a telefon és a számítógép között egy ad-hoc WLAN összeköttetést is. Ezután pedig jöhetnek a retro játékok, amelyeket Windowson vagy Macen elérhető emulátorokkal lehet játszani. Ezeknél akár többjátékos módot is lehet alkalmazni, ehhez a számítógépen két példányban kell elindítani a kliens programot, és két különböző Phone-t kell hozzájuk csatolni.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)