Egyelőre még csak béta állapotú a „Google hasonló oldalak” Chrome-kiegészítő, de néhány apró tévedéstől eltekintve...
Egyelőre még csak béta állapotú a „Google hasonló oldalak” Chrome-kiegészítő, de néhány apró tévedéstől eltekintve egész ügyesen dolgozik. A feladata, hogy megkönnyítse számunkra a keresést, amennyiben célzottan valamilyen speciális téma után kutakodunk.
A használatához a szokásos módon telepíteni kell a kiegészítőt, amelynek ikonja pillanatok alatt felkerül a felső eszközsorba.
A továbbiakban, ha egy számunkra érdekes weboldalara kerültünk, egyszerűen kattintsunk rá az ikonra, s jó esetben máris megkapjuk a Google javaslatait a hasonló site-okra.
Nézzünk néhány próbát! Mivel mással kezdhetnénk, mint „kedvencünkkel”, a techline-hu-val. Megnyitottuk az oldalt, és egyszerűen rákattintottunk az említett ikonra, és máris kaptuk a találatokat, néhány hazai számítástechnikával foglalkozó site-ot, illetve egy kakukktojást, az ecoline.hu-t. Ez utóbbi magyarázata az lehet, hogy ez a gazdasági oldal valójában „tesó”, hiszen szintén a HVG online család tagja. Nem is rossz kezdet! De folytassuk tovább!
Családunknál maradva, előbb egészségügyi oldalunkkal, a medizona.hu-val, majd utazási site-unkkal, a travelline.hu-val próbálkoztunk, ám ezeknél nem a hasonló tartalmakat, hanem újra oldalcsaládunk tagjait dobta ki a rendszer.
Ezután külföldi weboldalakkal próbálkoztunk, rögtön egyik nagy kedvencünkkel, a Science News Daily-vel, egy olyan oldallal, amelyik automatikusan szedi össze a tudományos világ újdonságait. Egyetlen kattintás, s máris további „science” oldalak listáját kaptuk, s bármelyikre kattintunk közülük, a Chrome-kiegészítő bevetésével újabb tudományos oldalakra jutunk. Ezen a területen tehát működik a dolog.
A Youtube esetében érdekes, de érthető a találati lista, első helyen ugyanis a Google videokereső oldala szerepel, de rögtön ott van mögötte a Facebook is. S ha már Facebook: innen további közösségi site-okra jutunk, illetve – kissé meglepő módon – a Gmailbe is beléphetünk.
Összességében elmondható, hogy béta állapotú szolgáltatásként egészen jól működik a hasonló oldalak keresése, és bizonyos, hogy a fejlesztők még finomítani fognak rajta. Egyetlen nagy „hátránya” van: ha belefeledkezünk a használatába, akkor nehezen fogunk kijutni a partra az internet hullámai közül.