A Google legújabb szolgáltatása, az instant (azonnali) keresés a legtöbb netező számára pozitív, dicsérik a...
A Google legújabb szolgáltatása, az instant (azonnali) keresés a legtöbb netező számára pozitív, dicsérik a gyorsaságát és a használhatóságát. Ha valaki még nem ismerné az új szolgáltatását, tudósításunk annak bejelentéséről itt olvasható.
Az instant keresőt tehát szeretik, ugyanakkor sok kritikát is kapott a Google, miszerint ezt a szolgáltatást bizony jóval ésszerűbb lett volna a GoogleMapsba, sőt a Youtube felületébe integrálni.
A 19 éves Ferros is erről beszélgetett kollégiumi szobatársával, ráadásul magabiztosan megjegyezte, hogy az instant search Youtube-változatának megírása csupán pár órás munka lenne, nem is érti miért nem készítette el a Google?
A szobatárs természetesen kételkedett, és mint minden fiatal, ők is azt tették, amit ilyenkor szokás: fogadtak.
Három órával később megszületett az instant Youtube-kereső, ami azóta is ezen a címen található, (Ytinstant.com) és remekül működik. Csak kezdjük el begépelni egy előadó vagy zeneszám nevét, és máris megszólal a megfelelő videó. Ha tovább gépelünk, akkor másik videoklipet kapunk, és így tovább. Ugyanazt a hatást érjük el vele, mint a Google kereső esetében, csak éppen itt filmeket kapunk a találatok helyett.
Ferros tehát megírta a keresőt, kiposztolta a Facebook-ra, és elégedetten aludni tért.
„Amikor péntek reggel felébredtem, az őrület már elkezdődött” – nyilatkozta Aboukhadijeh a Cnet-nek. Egyetlen nap alatt született egy Wikipédia bejegyzés a szolgáltatásról, Ferros egyetemi e-mail postafiókja megtelt az interjúkérelmekkel és egyéb levelekkel, az instant Youtube-ot hosztoló szerver pedig olvadozott a látogatóktól.
Ferros azóta már állásajánlatokat is kapott pár cégtől, köztük van (állítólag) a Google is. Hogy mi lesz, az egyelőre „nem hivatalos” Youtube-os kereső további sorsa, azt nem tudni.
Ferros ráadásul egyfajta lavinát is elindított a fejlesztők körében, az ő munkájának hatására írta meg például Michael Hart, egy Alabamában élő fejlesztő, a Google Maps „instant” verzióját. A jövőben valószínűleg további instant-változatokat várhatunk a legtöbb szolgáltatásból, hiszen úgy tűnik, a közösség és a fejlesztők erősen ráharaptak a témára.