A hétfőn kiadott állásfoglalás kimondja, hogy a „handheld” eszközök (köztük az iPhone, vagy bármilyen más mobil)...
A hétfőn kiadott állásfoglalás kimondja, hogy a „handheld” eszközök (köztük az iPhone, vagy bármilyen más mobil) gyártó által integrált védelmének megkerülése (angol zsargonban „jailbreaking”) legális – ha a megkerülés célja, hogy olyan alkalmazások fussanak az eszközön, melyek gyári állapotban erre nem képesek.
Az Apple által benyújtott állásfoglalás (pdf) hangsúlyozza, hogy az iPhone-on végrehajtott hekkelés jogi- és copyright problémákat vethet fel, valamint komoly kárt okozhat magában az eszközben is. Az US Copyright Office szerint azonban, miután a vásárló már megvette a mobilt, saját felelősségére akár kárt is okozhat benne – ez nem büntetendő.
Az Apple hangsúlyozza, hogy már így is milliószámra kapnak hibajelentéseket, melyek vizsgálata után kiderül, hogy módosított iPhone-ról van szó – ilyen esetekben természetesen nem tudnak támogatást nyújtani, ráadásul (szerintük), ezek az esetek a cég hírnevére is rossz hatással vannak.
A hivatalos USA állásfoglalás inkább elméleti dolog – az Apple eddig sem nyújtott be keresetet senki ellen azért mert „meghekkelte” az iPhone-t, annak ellenére, hogy egy 2009-es jelentés szerint (pdf) már több mint 400.000 amerikai iPhone tulajdonos módosította ilyen- vagy olyan módon készülékét.
Az Apple EULA továbbra is tartalmazni fogja a 2(c) pontot, mely szerint az iPhone és egyéb Apple eszközök „feltörése”, a szoftverek kódjának, vagy hardver működésének „visszafejtése” (reverse engineering) tilos – csak éppen a hétfői állásfoglalás szerint, amennyiben mindez magáncélra történik, és nem haszonszerzés a cél - nem büntethető.