Tekintetbe véve a mobiltechnológia fejlődését, egy ilyen lista egyik hónapról a másikra érvényét vesztheti, kezeljük...
Tekintetbe véve a mobiltechnológia fejlődését, egy ilyen lista egyik hónapról a másikra érvényét vesztheti, kezeljük hát az itt leírtakat ennek megfelelően. Lássuk, hogy szerintünk (és a Techradar, a CNet, illetve a GSMArena szerint) melyik a tíz legjobb mobiltelefon!
10. Samsung Genio Slide
A Genio Touch és a Genio QWERTY egybegyúrásával született ez a Samsung hibrid. 3G-s headset, 7.2 Mbps sebességű HSDPA támogatás, teljes körű WiFi funkciók, és beépített GPS. Viszonylag alacsony ára ellenére, egy igen komplex tudású, Android-alapú érintőképernyős mobil, igaz, egyeseknek talán nehéz megszokni az „oldalra nyitható” kivitelezést.
9. HTC Tattoo
Árában és tudásában egyaránt középkategóriás, a mobil rajongók és szakértők úgy emlegetik, mint a „HTC megnyúzott Androidja”. A nyúzás jelen esetben nem biztos, hogy negatív csengésű, bár a telefon nem tud mindent, teljes Android-bemutatóra tehát ne számítsunk, arra azonban tökéletes, hogy képet kapjunk erről a rendszerről. A négyirányú navigációs gomb elég jól kezelhető, viszont érthetetlen, hogy minek van mellette még hét darab gomb a felületen (elöl és oldalt). A mai világban (lásd iPad stb.) hét kezelőgomb szinte már „zsúfolásnak” minősül. 3.2 Mp beépített kamera, 256 MB RAM, 2,8 colos érintésérzékeny TFT-LCD képernyő 240 x 320 képpontos QVGA-felbontással – nem is olyan vészes, főleg hogy kb. hatvanezer forintba kerül.
8. HTC Hero
A Herót mi is alaposan leteszteltük. A szerkesztőség véleménye viszont megoszlik, abban ugyanis egyetértünk, hogy a telefon jó, de abban már nem, hogy most valóban olyan zseniális kis készülék, ahogyan sokan gondolják, vagy csak egy „iPhone-pótlék”. Tény azonban, hogy rengeteg 2009-es mobil-rendezvényen a Hero lett a legjobb „gadget”, a legjobb telefon, és a legjobb játékra alkalmas telefon is. 320x480 felbontású érintőképernyő, csilivili Android operációs rendszer, négysávos GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz), HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB 2.0 és audio jack egyben), 5.0 megapixeles színes fényképező, autófókusszal, MP3, játékok, rengeteg letölthető alkalmazás, és persze csodás külső.
7. A csoki
Hivatalos nevén: LG BL40 Chocolate. A világ első, 21:9 widescreen, érintőképernyős mobilja. Az igazi érdekessége azonban a külső: metál és üveg keverék, egy kis vibráló vörös plasztikkal. Bár a tudása nem különösebben kiemelkedő, a széles vászon miatt a mai napig ezen a telefonon nyújtja a legnagyobb élményt egy-egy film megnézése, ráadásul MP3-lejátszónak is tökéletes. Részletes csokitesztünk (videóval) itt olvasható.
6. LG Pop GD510
Az egyik legolcsóbb, legkisebb és legkönnyebb, 3 colos érintőképernyős telefon a piacon. A Cookie KP500 sikere után (egy év alatt tízmilliót adtak el belőle) az LG ezzel a modellel továbbra is az olcsó (ám igényes) telefonok világát célozta meg. A Pop ára a világon mindenütt 150 dollár körül van. A telefon legnagyobb előnye, hogy nem próbál meg „minden egy csomagban” készülék lenni, inkább a mindennapi felhasználókra fókuszál, és pontosan azokra a feladatokra alkalmas, amire ennek a célközönségnek szüksége van. Ezeket viszont látványosan és könnyen használhatjuk a mobillal. Tesztünk itt olvasható.
5. Nokia N900
A Nokia álláspontja szerint az N900 valójában nem is telefon, hanem egy nagyon apró méretű netbook. A besorolás oka, hogy az N900 operációs rendszere, a Maemo5 egy Linux-alapú rendszer. Véleményünk szerint azonban ami kicsi, elfér a zsebünkben, lehet vele telefonálni/netezni/zenét hallgatni esetleg kamerázni, valamint ha nem találjuk, akkor a „nem láttad a mobilom?” kifejezés hagyja el ajkainkat – nos, az a mai világban igenis telefon. Így került az N900 a lista ötödik helyére. A Nokia ezzel a sorozattal nagyon jó úton jár, hiszen nem az iPhone „másolása” a cél, hanem valami más, valami új létrehozása (hogy ez a taktika szerintünk miért is fog beválni, arról részletesen itt írtunk).
4. Blackberry Bold 9700
Nem Android, nem iPhone, mégis mindent tud, amit ők, mi az? A találós kérdésre természetesen a kanadai Blackberry készülék a válasz. A cég helyzete nem könnyű, a verseny egyre szorosabb, már nem a Blackberry készülékek az egyeduralkodók az e-mailezés, webezés és hasonló funkciók terén. A 9700-es modell azonban még mindig állja a sarat, akár egy iPhone-al szemben is: 480x360-as kijelző, beépített kamera, böngésző, e-mail, naptár és mindenféle alkalmazás, videolejátszás és igen hosszú üzemidőt garantáló akkumulátor: a Blackberry, akár egy kis digitális titkár – még mindig az üzletemberek kedvence. Csak nézzünk szét bármelyik repülőtéren vagy konferencián, és számoljuk össze hány kézben látjuk viszont a 9-es szériát!
3. Xperia X10
A Sony Ericsson 3G készüléke nem más, mint egy négycolos érintőképernyő. Nagyon vékony (119 x 63 x 13 mm), nagyon könnyű (135 gramm), és persze nagyon szép. 480 x 854 pixel felbontás, 65 ezer szín, karcolásmentes felület, Timescape/Mediascape UI, 384MB RAM és egy 1GB-os háttértár, ami 16 GB-ig bővíthető. Nyolc megapixeles kamera autófókusszal, Facebook- és Twitter-integrálás, JAVA támogatás és minden, mi szem szájnak ingere.
2. HTC Legend
A Legend a HTC Hero utódja, a cég androidos „csodatelefonja” – és bizony el kell ismerni, ami jó az jó! A Legend ugyanis egyszerűen zseniális! A strapabíró és igényes alumíniumborítás nagyon jó ötlet volt (még akkor is, ha a MacBooktól vették át), a tudását tekintve pedig talán egy egyetlen telefon a piacon, ami pillanatnyilag felveszi a versenyt az iPhone-nal, sőt talán még jobb is lenne…, ha nem lenne az AppStore, ami hatalmas előnyt biztosít az Apple telefonjának. A kijelző nem LCD, hanem OLED, így a kép és a színek is fantasztikusak. Exchange, webmail, SMS, MMS, Twitter, Facebook, böngészés, RSS, játékok és még sorolhatnánk – a Legend mindenre képes, köszönhetően az Android legújabb verziójának. A flash-alapú videók néha kicsit akadoznak, és az alumíniumborítás is karcolódik – ne tegyünk aprópénzt a zsebünkben a telefon mellé –, de ezeken felül nem igazán tudunk rosszat mondani a Legendről.
1. Apple iPhone 3GS és HTC Desire
Bizonyára kitalálták ki az első helyezett, igen, az iPhone egyelőre még mindig a legjobb. A HTC azonban tud meglepetést okozni, így az első hely most megosztott lesz: nem tudunk ugyanis dönteni az iPhone és a Desire között.
Az iPhone 3GS, igaz, közel sem tökéletes (semmi sem az), azonban mint minden Apple-termék ez is valahogy „egyben van”. A 3GS verzió jobb kamerát tartalmaz, gyorsabb, mint a sima 3G, és csak alig valamivel drágább. Mint minden iPhone, ez a típus is sokat profitál az AppStore elképesztő mennyiségben kínált alkalmazásaiból (legyünk őszinték, az iPhone sikerének kb. 50%-a inkább az AppStore sikere). A Desire viszont annyira szuper, hogy nem volt szívünk a második helyre tenni. A HTC készüléke tulajdonképpen ugyanaz, mint egy Nexus One, (Nexus One tesztünk itt olvasható) csak éppen a jól ismert HTC zsenialitással és felhasználóbarát külsővel/kezeléssel együtt (az eredeti Nexus One-ról ez nem mondható el). A Desire talán az egyetlen készülék, amire már nem mondható, hogy „iPhone-klón”, hiszen sok tekintetben sokkal jobban teljesít, mint az Apple telefonja. Hogy kinek melyik az igazi? Nos, az ízlés dolga – bármelyiket is vesszük, nem járunk rosszul. Ez a két telefon pillanatnyilag a világon a legjobb választás. Szerintünk. [Források: Techradar, CNet, GSMArena, Wiki, Engadget]