Azon felül, hogy dizájnban remekül illeszkednek az Apple gépeihez, még egy apróság a Machez köti az alábbi három...
Azon felül, hogy dizájnban remekül illeszkednek az Apple gépeihez, még egy apróság a Machez köti az alábbi három merevlemezt: az iomega eleve maces partícióra formázva árulja őket. Ettől még persze egy windowsos géphez is remek választás lehet bármelyik (legfeljebb újra kell formázni), de mégis, ezek a merevlemezek az új, alumínium Macekhez lettek teremtve.
iomega eGo Helium
Kezdjük talán a legkisebb készülékkel! Az iomega eGo Heliumban nincs sok különleges: a hordozható kategóriában átlagos méretűnek számító (12,5 x 8,5 x 1,5 cm) kis műanyag dobozban egy 500 GB-os, HFS+ formátumra formázott notebook-merevlemez bújik meg, amelyet USB 2.0-n keresztül csatlakoztathatunk a géphez. A külső szolid, az ezüstös kis doboz remekül illik mondjuk egy MacBook Próhoz. Sebesség tekintetében (lásd táblázat) a jobbak közé tartozik a hordozható kategóriában, és csendesen dolgozik (viszont jól érezhetően melegszik). Külön tápcsatlakozásra nincs szüksége, így kényelmesen használhatjuk bárhol, bármikor, egyetlen szabad USB port birtokában is. Ki- és bekapcsoló gomb sincs, amint csatlakoztattuk, elindul.
A felső szélen egy apró, fehér LED jelzi a készenléti állapotot, illetve a lemezműveleteket.
Ha megvettük a készüléket, ingyen letölthetjük hozzá az iomegától az iomega Protection Suite szoftvercsomagot, Macre. Az 500 GB-os változat ára 80 euró.
iomega eGo Silver Desktop
Az asztali változat már sokkal izgalmasabb. A leginkább a Mac Pro vonal megjelenéséhez igazodó, szintén ezüstös színű műanyag ház kifejezetten a „dögös” kategóriába tartozik. Az 1 TB kapacitású merevlemez kellemesen gyors, amiben azért annak is van része, hogy nemcsak USB 2.0, hanem akár FireWire 800-as porton keresztül is csatlakoztathatjuk (egy USB 2.0 és két FireWire 800 csatlakozót találunk rajta, és kábeleket is kapunk a dobozban). Aki teheti, annak értelemszerűen érdemes a FireWire csatlakozást választania.
Teljesítménye ellenére kifejezetten csendesen dolgozik, és a ház sem melegszik át túlságosan. Használhatjuk állítva vagy fektetve, ennek megfelelően vagy a tetején, vagy az oldalán, a szélesebb felület hátsó részén fogjuk látni a méretes kék LED-et villogni, ha munka van, vagy szimplán világítani, ha bekapcsoltuk.
Ehhez a készülékhez is ingyen letölthetjük az iomega Protection Suite csomagot, így szoftveresen is gondoskodhatunk adataink védelméről. Az 1 TB-os verzió 150 euró.
iomega MiniMax
A MiniMax viszont az a kategória, amelyet csak úgy nem vesz meg az ember. Ha emellett döntünk, akkor valószínűleg egy Mac Mini tulajdonosai is vagyunk. A MiniMaxot ugyanis kifejezetten a Mac Minihez tervezték, legalábbis külsőleg. Ha akarjuk, tehetjük mellé is, de érdemes inkább kis „tornyot” építeni a kettőből, mivel méretre és formára is hasonlóak.
A korábbi változatáról már írtunk, az új verzió legfőbb újítása, hogy immár FireWire 800-as csatlakozást is találunk rajta, így gyorsabb kapcsolatot építhetünk ki a gép és a háttértár között.
Kicsit jobban zúg, mint mondjuk az eGo Silver Desktop (bár az szinte tökéletes csendben dolgozik), de egyáltalán nem vészes a dolog.
A két FireWire 800-as csatlakozón kívül 4 darab USB 2.0 csatlakozót is találunk, amelyből háromba akár további USB-s háttértárakat, pendrájvokat, nyomtatót is illeszthetünk, így a MiniMax USB elosztóként is funkcionál (ehhez azért USB-n keresztül is össze kell kötni a géppel). A fentebb már emlegetett iomega Protection Suite programcsomag itt is letölthető. Az 1 TB-os változat ára 140 euró.
A fenti készülékek természetesen tetszőleges PC vagy notebook mellé is beszerezhetők, hiszen, mint említettük, a HFS+ partíciót átformázva mondjuk NTFS-re, simán elmegy bármelyik egy windowsos géppel is. A külsejükben is remekül passzolnak egy ezüst házas PC vagy notebook mellé, leszámítva talán a MiniMaxot, amely annyira a Mac Minihez kötődik, hogy minden más mellett furán fest.
Mac esetében a letölthető szoftvercsomag helyett használhatjuk backupra az OS X saját Time Machine szoftverét is.