A szerdai Wikipedia-problémák után csütörtökön kisebb-nagyobb időszakokra a YouTube nem volt elérhető.
Kisebb-nagyobb leállásokat követően - Németországban reggel nyolc körül, itthon dél felé nem volt elérhető a szájt - csütörtök 13:35-től ismét működik a YouTube. Ritka, hogy az oldal nem elérhető, és különösképpen a figyelem középpontjába került a szerdai Wikipedia leállást követően.
A honlap "Http/1.1 Service Unavailable" hibaüzenetet jelenítette csak meg, másutt a "500 Internal Server Error"üzenetet. A külső oldalakra belinkelt YouTube videókat meg lehetett nézni.
Olyan sokan chatelnek a technikai problémáról, hogy a ‘Service Unavailable’ lett az a egyik legnépszerűbb topik a Twitteren.
Egyelőre nem tudni, mi van a háttérben. Kay Oberbeck, a YouTube szóvivője csak annyit tudott a Spiegel Online-nak mondani, hogy még ők maguk sem tudják, mi okozta a leállást. A neten természetesen azonnal megindult a találgatás. Van, aki szerint a YouTube szerver mondott csődöt, más spekulációk szerint mindennek Lady Gaga az oka – egymilliárdnál is többen nézték meg az énekesnő három videóját a YouTube-on. Mások kínai hackertámadást gyanítanak a leállás mögött, válaszul arra, hogy a YouTube tulajdonosa, a Google hosszas huzakodás végén a napokban kategorikus nemet mondott a kínai találatok cenzúrázására.
A YouTube-ot 2005. szeptember 11-én alapította Chad Hurley, Steve Chen és Jawed Karim, mindhárman a PayPal korábbi munkatársai. A YouTube a legnépszerűbb webes videómegosztó. 2006. október 9. óta a Google érdekeltségébe tartozik a cég, és jelenleg 1,65 milliárd dollárt ér.