2009. július. 13. 11:50 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 13. 12:00 Tech

Már valóság a térbeli videojáték, terjedhetnek a 3D-tévék

Miközben a mozikban egyre több animációs filmben - G-Force, vagy a Jégkorszak 3 - látható a professzionális háromdimenziós grafika, addig a videojátékokban is hasonló 3D-s technológiával próbálkoznak a fejlesztők és a filmes guruk egymással együttműködve. A csúcstechnológiát használó játékok gyakran a 3D-s filmek adaptációi.

A G-Force című animációs filmből Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra készül olyan játék, amelyik kihasználja a jól bevált „színes szemüveges” Anaglyph 3D-s technológiát, melyet még 1950-ben fejlesztettek ki. 
   
A 3D-s technológiát kitágítva az Ubisoft saját 3D-s sztereoszkópikus technológiát dolgozott ki a James Cameron által rendezett Avatar című film játékos adaptációjához, amelyet a múlt hónapban a Los Angeles-i Electronic Entertainment Expo játékkiállításon mutattak be. Ez lesz az első olyan hollywoodi filmes adaptáció, amelyik ezt a valódi 3D-s grafikát alkalmazza. "Az Avatarban először fordult elő velem, hogy tényleg féltem, amikor a filmes szörnyetegek rám támadtak egy játékban" - mesélte James Cameron az E3-on.

Kép az Avatarból. Térben közelebbi élményt nyújt
© AP
 
Az új technológia új hardveres eszközök elterjedésének is otthont adhat. Az Xbox 360 és a PlayStation 3 játékkonzolok sikere annak idején elősegítette a HD televíziók egyre népszerűbbé válását, és a 3D-s televíziót gyártó cégek abban reménykednek, hogy pontosan ugyanez történik majd saját termékeikkel. Persze elsőként csak a technikai újdonságok, illetve a játékok iránt rajongók engedhetik meg maguknak a méregdrága készülékeket, ám később - ahogy a 3D-s tévék ára fokozatosan csökken - a nagyközönség is egyre többet vásárolhat majd belőlük.
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?