Többmilliárd forintos K+F támogatást nyert a Szegedi Tudományegyetem
Hét pályázaton összesen 2,6 milliárd forintot nyert a Szegedi Tudományegyetem a Társadalmi Megújulás Operatív Program pályázatán. Az egyetem hat kutatócsoportja informatikai, orvosi, gyógyszer- és természettudományos kutatási tevékenységéhez nyert el több mint 2 milliárd forintot, míg a Kecskeméti Főiskolával közösen az intézmény további 500 millió forintot hívhat le tudományos, innovációs és gazdasági lehetőségeinek növelésére.
Több mint 2 milliárd forintot nyert a Szegedi Tudományegyetem hat kutatócsoportja a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP 4.2.2.) pályázatán. A támogatás elsősorban újabb kutatói munkahelyeket teremt, és az intézmény aktívabb és kezdeményezőbb szerepet tud vállalni a nemzetközi K+F+I programokban, amely lehetővé teszi a legkorszerűbb nemzetközi kutatás-módszertani tapasztalatok hazai alkalmazását is.
A nyertes innovatív csapatok többek között olyan betegségek terápiás lehetőségeit kutatják, mint az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór és a Sclerosis multiplex, de az új diagnosztikus és terápiás eljárások kidolgozására, valamint keringési, anyagcsere és gyulladásos betegségek gyógykezelésének fejlesztésére, valamint informatikai kutatásokra is jelentős pénzösszeg jut a nyertes pályázatoknak köszönhetően.
A Tudáshasznosulást, tudástranszfert szolgáló eszköz- és feltételrendszer kialakítása, fejlesztése (TÁMOP-4.2.1/08/1) című pályázaton az egyetem a – Kecskeméti Főiskolával partnerségben – további csaknem 500 millió forintot nyert tudományos, innovációs és gazdasági lehetőségeinek növelésére. A projekt célja, hogy egyesítsék a dél-alföldi régió felsőoktatási intézményeinek innovatív, tudományos és gazdasági erejét, melynek köszönhetően a régió tudásalapú gazdasági átalakulása új lendületet kaphat.
„Az innovatív kutatócsoportok által beadott kilenc pályázatból hat nyert, ami jól mutatja a Szegedi Tudományegyetem nemzetközileg is elismert K+F+I tevékenységét. Az egyetem sikeres pályázatai az egész régió fejlődését és a tudásalapú gazdaság kiépítését is szolgálják egyben ” – hangsúlyozza Dr. Szabó Gábor, az SZTE rektora.