1,2 milliárdot fizethet vissza a roma önkormányzat
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a szabálytalanságok miatt felmondja a 2013-ban kötött uniós támogatási szerződést az Országos Roma Önkormányzattal (ORÖ) – írja hétfői cikkében az Index.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a szabálytalanságok miatt felmondja a 2013-ban kötött uniós támogatási szerződést az Országos Roma Önkormányzattal (ORÖ) – írja hétfői cikkében az Index.
A hátrányos helyzetű diákok szakközépiskolai továbbtanulását támogató TÁMOP programmal sok a baj: csúsznak az ösztöndíjak kifizetései, de a pedagógusok díjazása is sokszor késik. A minisztérium szerint a program résztvevőinek kifizetése folyamatos, de a mentorok sokszor hiányosan adják le a szükséges dokumentumokat.
Miután hónapokig nem fizette ki a neki dolgozó nyelvtanárokat, utólag kierőszakolta a pénzük lecsökkentését az a nyelviskola, amelyet államilag választottak ki a képzési megaprojektre. A programot a Ring Nyelvstúdiónak közpénzből kifizették, a cég viszont egyszerűen közölte a jussukra váró oktatókkal, hogy az óradíjuk harmadát nem adja oda. Karácsony előtt, a végsőkig elkeseredve az oktatók belementek, hogy utólag átírják a szerződésüket, így az egész legális. A felelős Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal nem tesz semmit: simán végignézi, ahogy megrövidítik a tanárokat, és azt javasolja, hogy forduljanak bírósághoz. Közben a cég újra állami megbízásból dolgozik.
Folytatódik több száz vállalkozó vesszőfutása, miután a kormány két hónapja nem tudja eldönteni, hogy melyik számlájukat fogadja be, melyiket nem. A vállalkozók nem jutnak az elnyert pénzükhöz, nem tudnak beruházni, fejleszteni. A legabszurdabb része a történetnek: ha az állam hibája miatt nem lesznek képesek teljesíteni a pályázatban vállaltakat, akkor az állam visszakövetelheti az uniós pénzt, sőt még a további pályázatokból is kizárhatják őket. A problémát épp a kormány által felkínált egyszerűbb adózási mód is okozza.
Uniós milliárdokból ment a nagyszabású állami nyelvoktatási program, csak épp az órákat leadó tanárok egy részéhez nem jutott a pénzből. Van köztük, aki egy fillért sem kapott a több száz tanítással töltött óráért, sőt még saját költségén járt vidékre tanítani. Panaszt a károsult tanárok hiába tettek, mert az illetékes Munkaerőpiaci Kulcskompetenciák Projektiroda ebben nem érzi magát kompetensnek. Kérdés, hogyan bízhattak egy ilyen nagyságrendű állami munkát egy olyan cégre, amelyről már évek óta az a hír terjed, hogy átveri a neki dolgozókat.
Egy fillér nélkül várja néhány száz szociális szövetkezet, hogy nekifoghasson a munkának, amelyet a tavaly benyújtott, azóta már nyertesként kihirdetett pályázatában vállalt. Néhányan azt fontolgatják, hogy visszalépnek, hiszen a program megvalósíthatósága forog kockán. A közelmúltban új TÁMOP-pályázat jelent meg foglalkoztatás körében, amellyel majd' 3 milliárd forintot költhet el uniós forrásból egyetlen támogatott szervezet. A közfoglalkoztatás irányába tolják el a szociális szövetkezeteket, véli az érdekvédelmi szervezet vezetője.
A Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség munkatársa elnézett egy excel táblát, és véletlenül kiküldte a fiatal vállalkozóknak szóló pályázat megoldókulcsait is. A hiba 1400 pályázót érint, a hivatal azt ígérte, hogy emiatt senkit nem fog hátrány érni az elbírálás során.
Az Európai Bizottság feloldotta a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) felfüggesztését: újraindult a Brüsszelbe eljuttatott számlák kifizetése, a héten 94 milliárd forint érkezett Magyarországra - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség.
„Nem pályázunk a közeljövőben állami forrásért, magunk oldjuk meg munkavállalóink szakmai továbbképzését” – tett a mai gazdasági viszonyok közt szokatlan kijelentést a HVG-nek Fehér Tamás, az évi 25 milliárd forintos árbevételével és 9 ezer foglalkoztatottjával legnagyobb magyarországi munkaerő-kölcsönző cég, a német hátterű Trenkwalder Kft. új vezérigazgatója.
A közoktatás fejlesztését, szakmai, informatikai támogatását célzó programrészre 6,8 milliárd forint jut, míg a pedagógus-továbbképzés megújítását és az életpályamodell kidolgozását segítve csaknem 9,9 milliárd forintot különítenek el TÁMOP-os forrásokból.
Meghirdették a felsőoktatás nemzetközi versenyképességének növelését célzó Campus Hungary programot kedden a fővárosban. Navracsics Tibor az ez alkalomból rendezett konferencián azt mondta: a program indításával Magyarország visszatért a mindennapi élet tekintetében is az európai szellemi közéletbe.
50 millió forintot szán a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) a magyar golf és baseball utánpótlásának támogatására, ám a golfsportnak lényegében nincs komolyan vehető hazai bázisa, a magyar golfsportot pedig lényegében sehol a világon nem jegyzik.