Tech techline.hu 2008. június. 18. 06:30

Tudja meg, mi fut titokban a gépén!

Pontosabban nem mi, hanem a What’s Running nevű program, amely igencsak részletes...

Pontosabban nem mi, hanem a What’s Running nevű program, amely igencsak részletes információkkal szolgál arról, milyen alkalmazások és folyamatok futnak éppen a gépen, és mennyire emésztik fel a gép erőforrásait (memóriát, processzoridőt).

Lássuk, mi megy a háttérben...

A számítástechnika iránt érdeklődő kezdőknek ez amolyan érdekes – ne nyúlj semmihez! – kirándulás, hogy legalább egy kicsit átfogóbb képet kapjanak arról, pontosan mi is zajlik a háttérben, miközben gyanútlanul szöveget szerkesztenek a Wordben (például hogy a Word.exe elindítása hány további DLL modul betöltését vonja magával).
A haladóbb felhasználók viszont a program segítségével kideríthetik akár azt is, mi fogja éppen vissza a rendszert, s ha szükséges (és lehetséges) akár le is állíthatják a feleslegesen „energiapazarló” folyamatokat.
Ráadásul áttekinthetően ellenőrizhetők a programmal a telepített driverek, letilthatók a Windows indulásakor automatikusan betöltődő alkalmazások, és a különböző portok használatáról is képet alkothatunk a programmal.
Az aktuális adatokat XML formátumban elmenthetjük, így később lehetőségünk van összehasonlítani azt más gépekkel, vagy éppen az adott konfiguráció későbbi állapotával.

Részletes információt kapunk minden programról, folyamatról, modulról

A különböző folyamatokról online kérhetünk bővebb információt egyetlen kattintással (sajnos csak angolul).
A program telepítésekor kiválasztható az is, hogy mondjuk USB memóriára kerüljön az alkalmazás, azonnal futtatható módon, így rendszergazdáknak is előnyös lehet, hiszen telepítés nélkül, bármilyen Windowos gépen futtathatják (bár ez már nem annyira esik a személyes használat kategóriájába, így ilyenkor már fizetnünk kell a programért). Otthoni, saját használatra viszont a What’s Running ingyenes.


Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.