2007. december. 27. 10:45 techline.hu Utolsó frissítés: 2007. december. 27. 10:55 Tech

A 10 legbizarrabb USB-s eszköz

Az egyik idei kedvenc, az ujjat (vagy levágott hüvelykujjat?

Az egyik idei kedvenc, az ujjat (vagy levágott hüvelykujjat?) mintázó háttértár - azt igen ízléstelen eszköz 128- és 265MB-os méretben kapható. A PC-be dugva igen mókás összképet eredményez.

igen ízléses...

Másik kedvencünk, a tulajdonképpen nem is haszontalan USB-s grillsütő. Ha bármikor megéhezünk a gép melett, csak helyezzük üzembe ezt a kis kelléket, és máris készülhet a melegszendvics vagy grillezett húsfalatka. Az eszköz ráadásul még dizájnos is.

Hamburgert, valaki?

Dohányosok kedvence, az USB-s "füstnélküli" hamutartó - ezekből több változat is létezik, de a legjobbak kétségtelenül a kisautókat formázó darabok. Az elktronikus ketyere karbon-szűrőn vezeti át a füstöt ezzel kímélve nem dohányzó kollégáink és családtagjaink egészségét.

Autó, amely nem füstöl

Az USB-s hóember-robot (USB Snowbot) valójában semmire sem jó, ellenben igen mókás hangokat ad ki magából és persze mozog is. Ez az első öt percben jópofa, tíz perc után már nem annyira, egy óra elteltével pedig garantáltan kivágjuk a kukába. Viszont tuti hogy a szomszédnak nincs ilyen, szóval sznoboknak (snowboknak:) kötelző darab.

Jópofa és idegesítő egyszerre

Nosztalgikus élmény régi kazettáinkat az USB-s kazettás magnó (Ion USB Cassette Deck) segítségével hallgatni illetve MP3-ba konvertálni. A dizájnban is a nyolcvanas éveket idéző dupla-kazettás magnó teljsen XP- és MAC kompatibilis. Mentsük meg Fenyő Miklós felvételeinket!

Retró mindörökké!

Zenerajongóknak és hobbi-zenészeknek kötelző darab az USB-s elektromos gitár (iAXE USB Electric Guitar). Az ötlet nem rossz - végre nincs szükségünk erősítőre és hangfalakra a gitározáshoz - csak csatlakoztatjuk a hangszert a gépbe, és máris szólhat a rock! (és a roll).

Ha Hendrix ezt megérhette volna

A lézer-irányítású USB-s rakétakilövő nevével ellentétben nem ártalmas - bár igaz, hogy rakétákat lő ki (és valóban lézer-irányítású), a rákéták azonban puha műanyagból vannak, és nem sebeznek nagyobbat mint egy tollaslabda. Három lövésre van lehetőségünk, persze kilövéskor elképesztő hangeffektusokat is hallhatunk. A lézer-irányítás annyit tesz, hogy a rakéta oda csapódik be, ahová a lézer világít. Többnyire...

Hidegháború.

Az USB-s asztali akvárium tartalmaz halakat - ezekez a halak azonban nem igaziak, ami nagyon jó, hiszen nem kell őket etetni, és akkor sem döglenek meg ha hosszabb időre egyedül hagyjuk őket. Az eszköz elég drága (kb. harminc dollár), cserébe viszont legalább ronda is - a kék színű LED világítás kellemes kínai-piacos hangulatot teremt. Gyűjtőknek kötelező.

Megdögölhetetlen hal

USB-s mókuskerék. Az ember azt hinné, hogy eme találmány teljesen felesleges és használhatatlan… De ez egyáltalán nem igaz! Rögtön bebizonyítjuk, miért… A legfontosabb dolog (főleg a számítógéppel sokat dolgozók számára) az egészség. Mi is történik, amikor nevetünk? Számos élettani változás megy végbe a szervezetben. Arcunk és testünk izmai megnyúlnak, pulzusszámunk és vérnyomásunk emelkedik, szaporábban vesszük a levegőt, amitől több oxigén jut a szövetekbe. Szakértők szerint egyperces nevetés 10 perc evezőpadon történő edzésnek felel meg. 

A háziorvos ajánlásával

A stressz gyengíti az immunrendszert, a nevetés erősíti; megemeli a szervezet fertőzés ellen termelt antitestjeinek számát. Na kérem… Amennyiben USB-s mókuskereünket csatlakoztatjuk a PC-hez, és elkezdünk gépelni, vagy az egeret mozgatni… a mókus elkezd szaladni. Minnél gyorsabban és többet gépelünk és „egerezünk”, a mókus annál jobban hajt a kerékben – kizárt dolog, hogy nevetés nélkül kibírjuk, ahogy a kisállat „gúnyt” űz munkatempónkból. Egyszóval – ez a találmány nem haszontalan, sőt egészséges! (állatvédők figyelmébe: a mókus természetesen nem igazi, hanem egy robot.)

Az idei nyertes pedig: az USB-s tatami! A „tatami” a japán tradicionális „szőnyeget” jelenti, azért idézőjelben, mert a tatami nem a szó szoros értelmében vett szőnyeg, inkább amolyan szivacs-legó (azaz több tatamival tudunk befedni egy padlófelületet).

USB szőnyeg

A dolog nagyon praktikus, hiszen lehet bármekkora méretű szobánk, csak meg kell mérünk hány darab tatamira van szükségünk, és máris kész a pihe-puha padlószőnyeg – ráadásul ez a japánoknál már ezer évvel ezelőtt is így volt. Mondjuk ehhez az kell, hogy japánban minden szoba alapterületete szabályos legyen. Tatamit elvágni vagy méretre szabni ugyanis bűn. Dehát a japánoknál már a ezer évvel ezelőtt is szabványos házak épültek – hát igen, az ősi kultúra ugye… A kor azonban halad, így mi sem természetesebb, hogy immáron van USB-s tatami is. Semmi különöset nem tud – az USB csatlakozás a tatami fűtésére szolgál, persze nem forróra, csak amolyan kelleme langyosra, hogy jobban essék rajta az üldögélés (a japánok nem használnak széket ugyebár…). 36 és 38 celsiusig képes fűteni, ráadásul állítólag nagyon jót tesz a vérkeringésnek is. És hogy miért USB-s és miért nem egyszerűen csak konnetkorba csatlakoztatható? Hát ez jó kérdés… Tényleg miért?

Fenti eszközök mindegyike megvásárolható a Thingeek hálózatán keresztül.

 

Hirdetés
Címkék