Tech techline.hu 2007. november. 19. 09:00

Powerbullet - PowerPoint helyett, ingyen!

A Powerbullet első pillantásra olyan, mint egy kicsit túlbonyolított Word.

A Powerbullet első pillantásra olyan, mint egy kicsit túlbonyolított Word. A felületen rengeteg vezérlőikon található, amelyek legtöbbje egyszerű szövegeszerkesztőre utal – szövegformázási és betűkészlet funkciók stb. Ha azonban alaposabban megfigyeljük, rájövünk, hogy a Powerbullet esetében szövegszerkesztésről szó sem lesz. A prezentáció itt is több oldalas lesz, az oldalak között az ATL és a kurzor jobbra-balra billentyűkkel tudunk váltani. Óriási hibája a szoftvernek, hogy a szerkesztőblakban mindig csak az aktuális képet látjuk, a már elkészült fázisokról nincsen előnézeti kép vagy lista, csak a pici „page” felirat mellett látható szám tudatja, hogy éppen melyik oldalt szerkesztjük. Sajnos így elég könnyű eltévedni/elrontani, főleg hosszabb bemutatók esetén. Ezt a kis kényelmi hiányosságot leszámítva azonban a Powerbullet egy igen jól kezelhető szoftver! A rengeteg ikon nem véletlenül kapott helyet a felületen: ezek segítségével minden feladatot el tudunk végezni a szerkesztés során. Sajnos rengeteg van belőlük, érdemes mindegyik felett megvárni a tooltip-et, ami pontosan leírja mire is jó egy-egy adott funkció. A szolgáltatások az objektumok rajzolásától a szövegformázásokig, valamint az interaktív elemek (menük, mozgó linkek és képek) beviteléig terjednek.

Látványos prezentáció flash alapokon

Az elkészült bemutató – ha jól csináltuk – látványos és mozgalmas lesz. Természetesen zenét és hangokat is használhatunk. A szoftver SWF formátumba exportálja munkánkat. Az export settings ablakban beállíthatjuk a bemutató tulajdonságait exportálás előtt: milyen minőségű legyen, egész képernyős vagy meghatározott méretű, szeretnénk-e bele navigációs gombokat stb. A show menu funkciót érdemes false-ra állítani, így a bemutató futása közben a felhasználó nem tudja előhívni a szokásos flash menüt (jobb klikk), ergo nem tud nagyítani, előretekerni és nem rontja el az általunk elképzelt prezentációt. Ha narrációt is szeretnénk, akkor egy beépített hangfelvevő van a segítségünkre (insert/voice recording), nem túl bonyolult ( felvesz és lejátszik), de a célnak megfelel. Külön érdekesség, hogy minden megrajzolt objektumhoz később effekteket rendelhetünk, az elemek eltűnhetnek/megjelenhetnek, pöröghetnek, vagy éppen ide-oda mozoghatnak. Ha unjuk már a PowerPoint stílusú bemutatókat és valami látványosabbat szeretnénk, akkor megéri kipróbálnunk az ingyenes Powerbulletet.


Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.