Zombikaraoke, Rubik-bajnok, mélytorok - rekordok videón
Bogaras megszállottakból nincs hiány a világhálón, külön kategóriát képeznek azok, akik valamilyen világrekord kísérlet népszerűsítésére hívták segítségül az internetet. Nem egy hasonló próbálkozás emlékét őrzik a népszerű videomegosztó oldalak, amelyek kínálatából szemezgettünk a Guinness rekordok világnapjára.
A pereskedés világrekordja |
Minda Zoltán 29 bírót és 8 ügyészt jelentett fel 1997 óta. Kolhaas Mihályként keresi igazát a hatóságoknál, amelyek olykor ellenségesen, máskor fásultan vagy tehetetlenül állnak a jelenséggel szemben. A különös rekorderről itt tudhat meg többet. |
Nem kevesebb, mint 155 póló egyidejű viselésére szánta el magát Matt McAllister, a Santa Barbara-i KTYD 99,8 nevű rockrádió műsorvezetője. A felirat tanúsága szerint négy órára volt szükség, mire az összes pólót sikerült ráadni a vállalkozó szellemű rádiósra, akinek ötven kiló plusz súlyt kellett kibírnia, ennyit nyomott ugyanis a ruhatömeg, amelyből a feje is alig látszik ki.
Magyar vonatkozása is van a következő videónak, amelyen a Rubik-kockát rakja ki egy vállalkozó kedvű fiatalember. Már a 44,98 másodperces idő is tiszteletre méltó, itt azonban külön emeli a teljesítmény értékét, hogy a rekorder csak az egyik kezét használja. Bár ez esetben sem tudjuk, hogy tényleges világrekordról van-e szó, a háttérben látható időmérő mindenesetre hivatalos versenyeredményre utal.
Szintén magyar vonatkozású, valóban Guinness-rekord a legmagasabban lejátszott lábtengó-mérkőzés, amelyre a kőröshegyi épülő völgyhíd egyik pillérjének a tetején, közel 88 méteres magasságban kerítettek sort. A Somogyi Hírlap értesülése szerint a "meccset" az összes tartópillér felépítését követő bokréta-ünnepség alkalmából rendezték. A produkcióra a hajdani neves futballistákból álló öregfiúk válogatott, a Hajas fodrászszalon és a kivitelezõ Hídépítő Zrt. csapata vállalkozott.
Saját weboldalának tanúsága szerint Kurt Steiner is valódi Guinness-rekorder. A beszédes nevű (stein németül követ jelent) férfi ugyanis 2002. szeptember 14-én a pennsylvaniai Franklin városában megnyerte a kacsázó világbajnokságot. A bírák a videófelvételek alapján 34 pattanást állapították, s ezután döntöttek úgy, hogy talán érdemes lenne a Guinness képviselőinek is bemutatni Steiner tudományát. A világrekord végül 40 lett, ugyanis a felvételek alapján ennyit állapítottak meg a rekordkönyv szerkesztői.
Szintén hivatalos Guinness-rekord az Eurovíziós dalfesztivál idei győztesének, a Lordi nevű zombi-rock formációnak a teljesítménye. A félelmetes jelmezeikben színpadra lépő rockerek, miután fölényesen megnyerték a tehetségkutatót, szülőföldjükön, Finnországban megszervezték a világ legnagyobb karaokepartiját, amelyen nem kevesebb mint nyolcvanezer ember énekelte teli torokból a bandának nagy sikert hozó Hard Rock Hallelujah című dalt.
Bár a kollégiumok sörivó-bajnokai alighanem csak legyintenek, nem tűnik kis teljesítménynek ennek a fiatalembernek a mutatványa sem, aki 4,88 másodperc alatt dönt le 2 liter folyadékot a torkán. Rekord-e vagy sem, a látvány elképesztő.
A Burning Man nevű csoportosulás tagjai a 2004 szeptember 6-án felállított rekordot próbálták megjavítani, amikor 70 tűznyelő okádta a lángokat egyszerre. A 2006-os kísérletben 82-en voltak, ám weboldaluk szerint még nincs információjuk arról, hogy a Guinness elfogadta-e a kísérletet.
A Speedstacks.com weboldal szerint Emily Fox is hivatalos rekorder, miután 7,43 másodperc alatt épített piramist műanyagpoharakból. Bár jogosnak tűnik a kérdés, hogy miféle rekord ez valójában, a videón látható mozdulatok meggyőzőek, hogy hosszú órák gyakorlása áll az eredmény mögött.
A Top Gear című autós műsor vezetői vakmerő rekordra vállalkoztak, a legtöbbször felboruló autó kategóriájában. A mutatványhoz egy kiszolgált Fordot, egy kaszkadőrt és egy sűrített levegővel működő „légágyút” használtak. A rekordkísérlet sikeres volt, a borítások számát pedig megszámolhatják az alábbi videón.
Szintén a Top Gear című műsorban született meg a közúti forgalomban is használt autóval elért legmagasabb sebesség rekordja. Természetesen nem holmi családi kombit, hanem egy McLaren F-1 Mercedes utcai változatot használtak a 391 km/h-s csúcs felállításához. Aki hasonlót szeretne elérni, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, egy ilyen autó ára ugyanis egymillió dollár körül van.