Csak így vehetnek részt világversenyen a következő három évben.
Csütörtökön elnökségi ülést tartott a Magyar Országos Korcsolyázószövetség (MOKSZ), ahol a két olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor országváltásáról is döntést hoztak.
Tegnapi, a Nemzeti Sportnak adott interjújában a szövetség elnöke, Kósa Lajos már utalt arra, amit ma az elnökség közleményben is megerősített: az országváltáshoz csak akkor járulnak hozzá, amennyiben a sportolói szerződésekben foglalt kötelezettségnek a versenyzők vagy a képviseletükben eljárók maradéktalanul eleget tesznek, vagyis a felkészülésükre szánt – fejenként 100–150 millió forintos – összeget visszafizetik. A MOKSZ az ügyben írásbeli állásfoglalást kért a Pénzügyminisztériumtól.
Kósa Lajos a Liu-testvérekről: Elengedjük őket
A MOKSZ elnöke szerint anyagi oka is lehet a sportolók országváltásának.
A Liu testvérek kedden jelentették be, hogy a jövőben nem magyar színekben versenyeznének, a döntés hátterében minden bizonnyal az áll, hogy edzőjük, Csang Csing Lina júliusban otthagyta a magyar válogatottat.
Kik ezek a srácok, akik megszerezték Magyarország első téli olimpiai aranyát?
Sporttörténelmet írt Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Knoch Viktor azzal, hogy a pjongcsangi téli olimpián 5000 méteren olimpiai bajnok lett rövidpályás gyorskorcsolyában. Magyarország első téli ötkarikás aranyát hódították el. De mit kell tudni róluk, és hogyan jutottak el idáig?
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.