Kónya Zsófiát szabálytalanság miatt kizárták a negyeddöntőben, de egyébként sem továbbjutó helyen ért célba.
A 36 indulót hat futamba sorolták, mindegyikből az első három, valamint a három leggyorsabb negyedik lépett a következő körbe. A főbíró Pádár Beáta volt, aki eddig koronavírus-fertőzése miatt nem dolgozhatott a játékokon.
Az 500 méteren hetedik és 1000-en nyolcadik Jászapáti az első csoportban futott a hazai közönség előtt szereplő, a vegyesváltóval aranyérmes, a női váltóval pedig bronzérmes Csang Jü-tinggel, az 1000 méteren és a női stafétával egyaránt második, világcsúcstartó dél-koreai Csoj Min Dzsonggal, a női váltóval aranyérmes holland Rianne de Vries-zel, valamint az olasz Arianna Sighellel és a váltóval világbajnoki ezüstérmes francia Gwendoline Daudet-val. Így aztán a papírforma alapján nagyon nehéznek ígérkezett a továbbjutás kiharcolása, viszont a szegedi versenyző erre rácáfolt. Jászapáti eleinte a mezőny végén korcsolyázott, majd egy ritmusváltással egy kör alatt az élre állt, a hajrában pedig csak Csoj tudta megelőzni.
Kónya Zsófia – akinek nem ez a táv az erőssége – összekerült az 1000 méteren negyedik amerikai Kristen Santosszal, a női váltóval első, a vegyessel negyedik, 1000 méteren pedig ötödik holland Xandra Velzeboerral, a japán Kikucsi Szumirével, a női stafétával negyedik kanadai Danae Blais-zel és a kazah Olga Tyihonovával. A szintén szegedi gyorskorcsolyázó gyorsan feljött a második helyre, ám fokozatosan csúszott vissza, volt utolsó is, végül pedig egy kicsúszás miatt ötödik lett, így búcsúzott. Az egyik előzését szabálytalannak ítélték, így kizárták.
A férfi váltó – amely négy éve megszerezte Magyarország történetének első téli olimpiai aranyérmét – a B döntőbe szerepel a hollandokkal és a japánokkal, így, ha nincs kizárás a fináléban, legfeljebb hatodik lehet.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.