A Ferencváros is ingyen engedi el a Liu testvéreket
Az FTC elnöke megint arról beszélt, hogy szerinte a korcsolyaszövetségnek lett volna mozgástere arra, hogy elérje: a sportolók Magyarországon maradjanak.
Az FTC elnöke megint arról beszélt, hogy szerinte a korcsolyaszövetségnek lett volna mozgástere arra, hogy elérje: a sportolók Magyarországon maradjanak.
Bánhidi Ákos szerint sokat tanultak Csang Csing Linától, de ő is az európai edzésmódszerekről.
Korábban Kósa Lajos, a szervezet elnöke azt mondta, hogy csak akkor járulnak hozzá az olimpiai bajnok short trackesek országváltásához, ha támogatási pénzeket fizetnek vissza. Sajtóhírek szerint azonban lehetséges, hogy mégis ingyen távozhatnak. A szövetség hallgat.
A két olimpiai bajnok short trackestől a becslések szerint több mint 700 millió forintot követel a sportági szövetség. Legalábbis eddig így volt.
Az olimpiai bajnok rövidpályás gyorskorcsolyázók többé nem a magyar színeket képviselik.
A korcsolyaszövetség elnöke szerint „kétségtelenül benne van a pakliban”, hogy a két sportoló valamikor visszatér.
Fegyelmi problémák akadtak a honosított sportolóval, ám az ügyét a fegyelmi bizottság nem tárgyalta.
Nem csak a kínai sikeredző, Csang Csing Lina, hanem a honosított Krueger John-Henry is elhagyja a csapatot. Utóbbi nem önszántából.
A rövidpályás gyorskorcsolyázó 500, 1500 és 1000 méteren is győzött vasárnap a montreali világbajnokságon, így mindhárom egyéni távon aranyérmes lett. Egyúttal megvédte a címét összetettben is.
Kónya Zsófia egyik előzésénél szabálytalankodott a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres negyeddöntőjében, Pádár Beáta főbíró viszont nem engedte, hogy a nemzeti érzelmek beleszóljanak a munkájába, és kizárta a magyar versenyzőt. Így járt Jászapáti Petra is.
A négy éve Pjongcsangban győztes csapat ez alkalommal a szám B döntőjében volt érdekelt. Most a kanadaiak nyertek.
A vegyesváltóval bronzérmes korcsolyázó szabálytalanul előzött az elődöntőben.