Kónya Zsófia egyik előzésénél szabálytalankodott a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres negyeddöntőjében, Pádár Beáta főbíró viszont nem engedte, hogy a nemzeti érzelmek beleszóljanak a munkájába, és kizárta a magyar versenyzőt. Így járt Jászapáti Petra is.
Mindkét, a nők 1500 méteres számában érdekelt magyar rövidpályás gyorskorcsolyázó helyezés nélkül zárta a távot a pekingi téli olimpián.
Kónya Zsófia a negyeddöntős futamában az ötödik, már nem továbbjutó helyen ért célba, így számára véget ért a verseny. A videózás után aztán az is kiderült, hogy az egyik előzésénél szabálytalankodott, így kizárták, és helyezetlenül zárt. A futam főbírója Pádár Beáta volt, aki Pekingbe érkezése óta mostanáig koronavírus-fertőzés miatt karanténban tartózkodott, így most dolgozhatott először a téli olimpián.
Kónya a verseny utáni interjújában arról beszélt, bízott volna egy kedvezőbb főbírói döntésben.
Nagyon nem éreztem jogosnak ezt a kizárást (...) reménykedtem benne, hogy magyar bíróval egy kicsit talán a magyarok javára lesz döntés, de most úgy látom, hogy nem így van. (...) Ez nem az én legerősebb távom, úgyhogy úgy mentem fel a jégre, hogy nem volt óriási elvárásom magam felé, de nagyon-nagyon elfáradtam a végére."
A másik magyar versenyző, Jászapáti Petra második lett a negyeddöntős futamában, így továbbjutott, a fináléba azonban nem tudott továbblépni. A táv elején a mezőny végére sorolt be, majd egy-egy előzéssel az ötödik pozícióba jött fel. Ám amikor gyorsult a tempó, és ő maga is ritmust váltott, úgy előzött a harmadik helyre, hogy közben a kanyar előtt ütközött Santosszal, és ezért – noha harmadiknak jött be – szintén kizárták.
A két versenyző nem jön haza üres kézzel Pekingből: a bronzérmes vegyesváltóban mindketten szerepeltek.
Emlékezetes: a férfiak 1000 méteres számának döntőjében kizárták az elsőként célba érő Liu Shaolin Sándort, így lett az öccse, Liu Shaoang bronzérmes. A futam után a magyar csapat óvást nyújtott be, amit visszautasított a Nemzetközi Korcsolyázószövetség. Később a magyar sportági szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság jelezte egyet nem értését a döntéssel kapcsolatban, és etikai vizsgálatot kezdeményezett a finálé brit főbírójával szemben.
Magyar versenybíró Liuék döntőjéről: Nem lehet minden kontaktot büntetni, azzal megölnénk a short track lényegét
Rengetegen váltak hirtelen szakértőjévé a rövidpályás gyorskorcsolyázásnak, gondolhatja bárki, aki tett egy kört a közösségi média felületein hétfő délután: mindenkinek megvan a véleménye Liu Shaolin Sándorék pekingi döntőjéről. A magyar korcsolyázó nagyjából három percig gondolhatta magát egyéni olimpiai bajnoknak, a bírói kar ugyanis - bár ő ért célba elsőként - kizárta.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.