A stadionokban, a szurkolói zónákban és kocsmákban is sokan jártak azok közül, akiket néhány nappal a skót válogatott meccsei után koronavírus-fertőzöttként diagnosztizáltak.
1991 olyan koronavírusos fertőzöttet diagnosztizáltak Skóciában, aki az Európa-bajnokság valamelyik meccsén vagy a szurkolói zónában kaphatta el a vírust, vagy már fertőzötten ment oda – írta a BBC a Public Health Scotland adatai alapján.
A fertőzöttek közül 397-en voltak bent a Wembley-ben az angol–skót csoportmeccsen, 897-en pedig London utcáin szurkoltak a tömegben. A skót szurkolók ugyanis hiába csak 2600 jegyet kaptak erre a meccsre, tízezrével utaztak el Londonba, abban bízva, hogy valahogyan majd sikerül jegyhez jutniuk ott, a kimaradók nagy része pedig London belvárosában együtt nézte a meccset.
55 fertőzött a hivatalos szurkolói zónában járt, 38-an a Skócia–Horvátország-meccsen szurkoltak Glasgow-ban, 37-en pedig a skót–cseh meccsen. A többiek kocsmában vagy nagyobb baráti társasággal együtt nézték az Eb-t.
Azt nem lehet tudni, hogy közülük hányan voltak, akik a meccsek alatt fertőződtek meg, és hányan azok, akik már fertőzötten mentek szurkolni.
Az Our World in Data adatai szerint a 65 százalékos brit oltottsági arány a világ legjobbjai között van, ám a delta variáns terjedése miatt mégis elhalasztották a teljes nyitást egy hónappal. Ahhoz még sok vizsgálat kell, hogy a szakértők megmondják, pontosan mennyire nagy a veszély, és mennyire kell aggódniuk azoknak, akiket már beoltottak, az viszont már biztosnak látszik, hogy a delta variáns gyorsabban terjed, és súlyosabb megbetegedést okoz, mint a harmadik hullámot okozó alfa, ráadásul a gyerekek közül is többen kapják el.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.