A vizsgálat már több mint egy éve tart, de gyanúsítottakat még nem hallgattak ki az ügyben.
Korábban mi is megírtuk, hogy hűtlen kezelés miatt indított nyomozást a rendőrség a Magyar Úszó Szövetség ellen, miután kiterjedt feljelentés érkezett hozzájuk csalás gyanúja miatt, nem sokkal azután, hogy 2017. szeptember 1-jén leváltották a szövetséget addig vezető Bienerth Gusztávot. A feljelentést Tóth István, a szentendrei Honvéd Kossuth Lajos Sportegyesület vezetője, Bienerth korábbi vetélytársa tette, a hatóságok végül hűtlen kezelés és kényszerítés gyanúja miatt kezdtek nyomozni.
A hvg.hu augusztusban rákérdezett az Országos Rendőr-főkapitányságnál, hol tart a nyomozás, de akkor csak annyit válaszoltak, hogy a Készenléti Rendőrség nyomoz kényszerítés és hűtlen kezelés ügyében, és a nyomozás érdekében semmilyen információt nem adnak – arról sem, hogy esetleg megint hosszabbítottak-e volna a bonyolult ügy nyomozási határidején.
Most a 24.hu azt írja, a nyomozás még mindig tart, de még egyetlen gyanúsítottat sem hallgattak ki. A Fővárosi Főügyészség a lappal közölte, hogy összesen két feljelentés történt, de csak egy nyomozás zajlik, ami a DDK Group Kft. és a MÚSZ közötti, még Bienerth Gusztáv elnöki időszakában kötött megállapodást érintheti. A DDK Group korábban vállalta, hogy arculati kézikönyvet készít a szövetségnek, ám annak a vizsgálat szerint se híre se hamva, a pénzt viszont már kifizették érte, de a teljesítési igazolások tartalmilag nem megfelelők.
A vállalkozás szerint ők elvégezték a munkát, az úszószövetség pedig csak annyit felelt a lapnak, hogy a megállapodást a szövetség előző vezetése kötötte, és
tényként rögzíthető, a mostani vezetőknek átadott iratok között nem volt ott az arculati kézikönyv.
Hasonló a helyzet egy belsőépítészeti megállapodással: Szurdi Lindának a szövetség belsőépítészeti tanácsadásért fizetett, de a MÚSZ egyik jelentése szerint ez a szerződés sem teljesült.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.