A legjobb 16 között a hvg.hu csapatfelelősei is összecsapnak. A sort Horn Andrea (Franciaország) és Tóth Richárd (Argentína) nyitja.
A Marseillaise irányt mutat!
Természetesen Franciaország nyer. A Les Bleus úgy is tükörsimán megnyerte csoportját, hogy igazán 30 percet focizott valódi tudása szerint ezen a vb-n, de ez is bőven elég volt két győzelemhez és egy döntetlenhez. És bár egyesek szerint a dánok elleni altató 0-0 kizökkenthette a csapatot, a valóság az, hogy nem volt honnan kizökkenteni, hiszen a franciák még lendületbe sem jöttek. Pontosan tudják, hogy a vb egy hónapig tart, nem a csoportkörben kell brillírozni, hanem mostantól: az erő jó beosztása legalább annyira fontos, mint az, hogy a csapat sztárjai pihenhettek egyet az utolsó fordulóban.
Az elmúlt világversenyek azt mutatják, a franciák számára az egyenes kieséses szakasszal kezdődik el a torna: legutóbbi 11 ilyen meccsükből csak egyet veszítettek el rendes játékidőben.
A Didier Deschamps-féle hatékonyság a francia eleganciával ötvözve igazán gyilkos elegyet alkothat. A stabil védelem megvan: a három csoportmeccsen a riválisok ötször találták el a kaput, és ebből egy gól lett, az is büntetőből. Hugo Lloris kapus előtt Raphaël Varane és Samuel Umtiti tanári, utóbbi ráadásul jól ismerheti Lionel Messit a Barcelona edzéseiről, tudja, hogyan lehet megállítani. A szélsővédők posztján a bőség zavarával küzdhet a kapitány, de semmi nem indokolja, hogy ne az eddig megbízható Lucas Hernandezzel és Benjamin Pavard-ral folytassa.
A középpálya motorja a fáradhatatlan N’Golo Kanté, aki egyedül elműködtetne egy erőművet, vélhetően könnyedén cseni el a labdát az ellenfél öregecskedő középpályásaitól, és lesz ideje Messit is távol tartani a kaputól. Mellette Paul Pogba most, ezen a vb-n bizonyíthatja igazán, hogy a szörnyű hajviseletek és a jellegzetes gólöröm csak az imidzs részei, a valóság pedig egy érett vezéregyéniség.
Elöl Antoine Griezmanntól tarthatnak igazán az argentinok, hiszen ő a két évvel ezelőtti Eb-n is a nyolcaddöntőtől indult be igazán – most is arra készül, hogy emelje játéka szintjét, és a meccs után Messi szomorkodhasson amiatt is, hogy végül nem lett csapattársa a Barcelonában. Ousmane Dembelé és Kylian Mbappé szétfuthatja az argentinok lyukas védelmét, ha pedig Olivier Giroud kap lehetőséget, ő a levegőben tehet sokat azért, hogy Armani kapus zakóval távozzon.
Látható tehát, hogy a francia válogatott minden csapatrészben jobb, kompaktabb ellenfelénél, így pedig egyértelmű, hogy "ma diadal vár", ahogy az a Marseillaise-ben is szerepel.
Ha Messi igazi társakat kap, Argentína megállíthatatlan
“A tükör azért sajátos tér, mert egyfajta közbülső tapasztalatot képvisel. Mivel hely nélküli hely, így végső soron utópia: ott látom magam, ahol nem vagyok.”
G. Fodor Gábor – Kínai enciklopédia a kormányzáshoz
Vannak olyanok, akik semmivel sincsenek megelégedve. Akik képtelenek örülni a kis dolgoknak. Akiknek a szar sem elég büdös. Az argentin nép ilyen. Nekik mindig mindenben a legjobb kell, talán ezért is változtatják ilyen gyakran választott vezetőiket. De a labdarúgásban is ilyenek. Mindig nyerni, világbajnoknak lenni, mindenkit Diego Armando örökösének kikiáltani, még akkor is, ha ez az örökös már rég túl is szárnyalta az évek óta saját nimbuszát romboló zsenit. (Dopping, ephedrin, házasságtörés, kokain, tettlegesség satöbbi.)
Argentína Messi vezetésével… A francokat, ezt a válogatottat senki sem vezette az első két csoportmeccsen, a szövetségi kapitány Jorge Sampaoli végképp nem, a harmadik meccsen is eszméletlen csoda kellett ahhoz, hogy a csapat továbbjusson a legjobb 16 közé. (A csapat sorrendben: 1-1-et ért el Izland ellen, 3-0-ra kapott ki a horvátoktól, majd 2-1-re győzte le Nigériát.) Sampaoli azóta sem vezeti a csapatot, azt a hírek szerint Messi állítja össze, ami óriási nyomás – a csaknem 45 milliós Argentína és többi sokmillió Messi-imádó rakta rá.
Ráadásul Messinek nincs Jorge Valdanója, nincs Jorge Barrachugája, se Daniel Passarrellája, ahogy Pedro Pascullija sem. Jellegtelen csatártársai, hibázó kapusa, lyukas védelme van – meg egy Dybalája, a padon.
Szerencse (Messinek a sors ajándéka), hogy eddig eljutottak, azonban most talán elérkezett az idő, hogy a csapattársai is megmutathassák. Ugyanis ez a csoda- és egyben csikócsapat francia válogatott verhető. Ehhez azonban három dolog mindenképpen kell(ene). Csapategység, ami eddig sem volt, ezután sem lesz, kombinatív játék, amit Messi Barcelonában tiki-takaként tanult meg – ez sem volt eddig, de lehet –, illetve szerencse, ez eddig volt.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.