Veszteségeket leszünk kénytelen elkönyvelni Rióban, ha bejön a PwC gazdasági és politikai tényezők alapján elvégzett számítása.
Megjósolták az egyes országok éremesélyeit – az amúgy a budapesti olimpia megvalósíthatósági tanulmányát 720 millió forintért kidolgozó – PwC közgazdászai. A PwC egyike volt annak a három cégnek, amely a 2024-es olimpiai pályázattal összefüggésben tanácsadásért ötmilliárd forint közpénzen osztozhat.
A cég pénteki közleménye szerint Magyarországnak nagy visszaesést kell elkönyvelnie az előző olimpiához képest, akárcsak a legutóbbi olimpiát rendező Nagy-Britanniának. Bár utóbbi elveszíti a hazai pálya előnyeit, még így is az éremtábla negyedik helyén végezhet.
Az éremtábla első helyéért ezúttal is az Egyesült Államok és Kína küzd majd.
Magyarországot az elemzés az éremtábla 18. helyére sorolja, a 2012-es 18 helyett ezúttal 13 érmet jósolva nekünk. A listán ezzel Kuba és Fehéroroszország után következünk, megelőzve Indiát és Kazahsztánt.
A becsléshez gazdasági és politikai tényezőket vettek figyelembe, amelyek a korábban szerzett érmek számát tekintve statisztikailag jelentősnek bizonyultak. Ide tartozik a gazdaság mérete (vásárlóerő-paritás árfolyamán számított GDP), az előző két olimpián való szereplés, illetve az is, hogy rendező országról van-e szó. Az elemzést bővebben itt olvashatja (angolul).
Mint arról beszámoltunk, osztrák tudósok előre kiszámolták a franciaországi labdarúgó-Eb eredményeit is. Kiderült: hiába nekünk van a legkevésbé értékes válogatottunk, nem mi vagyunk a legesélytelenebbek a végső győzelemre: 0,3 százalékos esélyt adtak nekünk a sógorok, ennél kevesebbet csak az északírek és az albánok kaptak (0,2-0,2 százalék).
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.