2013. szeptember. 10. 21:42 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 10. 22:04 Sport

Baki a Platini-interjúban: összekeverték Felcsútot a Puskás Stadionnal

Kínos bakival vezette fel a köztévé riportere a Michel Platinivel készített interjút kedd este a magyar-észt vébéselejtező szünetében. Tévesen azt mondta, az Orbán Viktor által alapított felcsúti Puskás Akadémia lehet a 2020-as Eb egyik meccsének a helyszíne - valójában azonban a Puskás Stadionról lehet szó a magyar pályázatban.

Összekeverte a felcsúti Puskás Akadémiát a budapesti Puskás Stadionnal a köztévé riportere, amikor a magyar-észt vébéselejtező szünetében interjút készített Michel Platini UEFA-elnökkel. Kollégája helyesbített azzal, hogy a magyar pályázatban a fővárosi stadionról lehet szó.

Michel Platini az interjúban egyébként azt mondta, azért érkezett Magyarországra, hogy megbeszéljék az UEFA és a kormány fejlesztési terveit és szót ejtettek az 2020-as Eb egyik helyszínére vonatkozó magyar pályázatról is. Platini a pályázathoz sok sikert kívánt. Arról is beszélt, hogy Magyarországon korábban sajnos több példa is volt a rasszizmusra a mérkőzések alatt, és erre külön is felhívta a figyelmet.  

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke Orbán Viktor kormányfő és Michel Platini társaságában jelentette be kedd délután, hogy a kormány egyetértésével az MLSZ pályázik a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság egyik helyszínére. Csányi azt mondta, az új Puskás Ferenc Stadion adhatna otthont az Eb-mérkőzéseknek.

Orbán, Csányi és Platini kedd este részt vett a Puskás Stadionban zajló magyar-észt vébéselejtezőn is, a köztévé ekkor készített interjút az UEFA-elnökkel.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.