Cseh László bronzérmet szerzett 200 méter vegyesen a sanghaji vizes világbajnokság úszóversenyeinek csütörtöki napján.
A szám magyar olimpiai ezüstérmese gyengébb első száz után remek hajrával csapott célba harmadik helyen a két amerikai, a világcsúcsot úszó (1:54.00 p) Ryan Lochte és Michael Phelps (1:54.16 p) mögött.
Cseh 1:57.69 perc alatt teljesítette a távot, mindössze három századdal maradt el a szerdai középdöntőben elért idejétől, s így a 200 méter pillangó csalódását követően - melyen nem sikerült fináléba kerülnie - az idei vb-n második számában megszerezte első érmét. A magyar sportoló a 200 vegyes Európa-bajnoka, s a mostani a negyedik világbajnoki érme ebben a számban, összességében pedig nyolcadik alkalommal állhatott világbajnoki dobogóra.
"Nagyon örülök az éremnek, az időeredményemnek azonban már nem annyira, jobbat vártam. Igaz, az egyéni csúcsommal sem kerültem volna előrébb. A végét nagyon meghajtottam, mert a brazil jócskán előttem járt, a hajrám most ennyire volt elegendő. A vb-bronz mindenesetre mentálisan jót tesz, remélem, hogy fel fog dobni a 400 vegyesre" - mondta Cseh László.
Lochte saját, a 2009-es vb-n elért 1:54.10 perces világrekordját döntötte meg most, melyet még szuperdresszben ért el. A 1:54.00-ás rekord különösen úgy értékes, hogy az "űrruhák" 2009 utáni betiltása óta ez a sportág első világcsúcsa. A 200 méter pillangón szerdán győztes Phelps a 200 méter gyorshoz hasonlóan újra csak második lett Lochte mögött, ugyanakkor az 1:54.16 perces eredménye egyéni rekord, mellyel a 2008-as pekingi olimpián elért 1:54.23 perces idejét javította meg.
Cseh László a magyar csapat harmadik dobogós helyét, s egyben harmadik bronzérmét szerezte meg Sanghajban Gercsák Csaba (5 km, nyíltvízi) és Kis Gergő (800 m gyors) után.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.