Jégkorong-vb: Csehország a bronzérmes
A cseh válogatott lett a bronzérmes a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, miután a vasárnapi helyosztón 7-4-re legyőzte az orosz csapatot. A döntőt Svédország és Finnország játssza majd.
Rengeteg orosz szurkoló érkezett a zárónapra, persze abban a reményben, hogy a csapat nem a kis-, hanem a nagydöntőben lép pályára. A szervezők elmondása szerint annyi orosz magánrepülőgép jött vasárnap, hogy a pozsonyi repülőtér nem volt képes fogadni valamennyit, így többeknek Bécsben kellett landolniuk. A bronzmeccsre a feketepiacon 150 euró volt a legolcsóbb jegy.
Óriási iramban kezdődött a találkozó, és egy szerencsés góllal a tavalyi aranyérmes csehek szereztek vezetést. Cervenka centerezése a menteni igyekvő védő, Tyutin lábáról pattant be. Az oroszok később 15 másodperc alatt (!) fordítottak, ám a rivális egy percben belül egyenlített. A harmad vége előtt a hátsó palánkról visszapattanó pakkot az immár duplázó Kovalcsuk vágta a léc alá.
A második harmad elején Prucha gyorsan egyenlített, majd egy óriási védelmi hiba után Cervenka csapott le a védő által hazaadott korongra, és nem hibázott. Ezután a játék rövid időre állt, mert a 116 kilós Artyuhin és a százkilós Rachunek ütközése nyomán kitört az egyik plexi.
Az oroszok változatlanul rosszul védekeztek, és Cervenka mesterhármasa sem késett. Még a szünet előtt Taraszenko úgy szépített, hogy a videóbírós visszajátszás elárulta: a korong a kapuból pattant ki. A harmadot Elias és Afinogenov látványos kakaskodása zárta.
A csehek a folytatásban is nagy kedvvel játszottak, és Marek egy ellentámadásból növelte a különbséget. A végén pedig még egy üreskapus gól is született.
A 3. helyért:
Csehország-Oroszország 7-4 (2-3, 3-1, 2-0)
gól: Cervenka (4., 31., 36.), Prucha (11., 23.), Marek (47.), Plekanec (59.), illetve Kovalcsuk (10., 19.), Kulikov (10.), Taraszenko (37.)
A döntőt Svédország és Finnország játssza este fél kilenctől.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.