Jarno Trulli, a Lotus pilótája szerint a versenyek talán izgalmasabbak lettek, az időmérő edzések viszont egyre kevésbé érdekesek. Mind a nézők, mind a csapatok számára.
A 2011-es szezon előtti jóslatok beválni látszanak, azaz az eddig megszokottnál gyorsabban kopó Pirelli gumik izgalmasabb futamokat hoznak, az állítható hátsó szárnyak (a DRS-rendszer) pedig valóban több előzési lehetőséget teremtenek. Ezek árnyékában azonban egyre csökken az időmérő edzésen kiharcolt rajtpozíció jelentősége, a gumistratégia fontossága pedig felértékelődött - kiélezve a verseny utolsó 10-15 körére.
A csapatok és pilóták egy része már nem is add bele mindent a kvalifikációs tréningen, inkább spórol a gumiszettekkel a másnapi versenyre. Sőt, Jarno Trulli, a Lotus pilótája szerint ha a csapatok bejutottak az utolsó kavlifikációs szakaszba, már sokkal inkább a futamstratégiák kidolgozásával foglalkoznak, semmint az első rajthely megszerzésével.
"A 2011-es változásoknak is megvannak az előnyei és a hátrányai a Forma-1-ben - mondta az olasz versenyző. - Az előbbiekhez tartoznak az izgalmasabb és látványosabb versenyek, melyekre persze szüksége van a nézőknek. A másik oldalon viszont ott van az, ami én csak az 'időmérő edzés halálának' hívok." Trulli szerint ez a Török Nagydíj utolsó kvalifikációs részében (Q3) volt igazán szembetűnő, ahol a csapatok már a másnapi gumistratégia kidolgozásával voltak elfoglalva.
Szerinte a csapatok célja az időmérőn már nem az, hogy megszerezzék a pole pozíciót, hanem csak jussanak be a Q3-ba. "Idén a gumstratégiák a megszokottnál sokkal fontosabb szerepet kaptak. Isztambulban például a verseny már a rajt előtt elkezdődött a számolgatásokkal, hogy ki hogyan tudja tartalékolni a gumikat a futamra." Az ismerkedésre a jelek szerint három futamra volt szükség, a csapatok már nagyjából tudják, mire számítsanak az új Pirellitől.
Forrás: ESPN
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.