A magyarországi sportpályák és csarnokok biztonságosabbá tételének, valamint a közönség jobb kiszolgálásának lehetőségeiről tartottak bemutatót a Szlovákiában bevált Colosseo-rendszer kifejlesztői.
A divízió I-es jégkorong-világbajnokság kapcsán a cégcsoport Budapestre érkezett képviselői jelezték: a Szlovákiában a labdarúgással együtt első számú sportnak számító hoki révén olyan szisztémát fejlesztettek ki, amely bármely más sportágban és „arénára szabva” képes a szurkolók biztonságát szolgálni. A drukker már a jegy vásárlásakor „belép a rendszerbe”. Amikor a csarnok kapujánál érvényesíti a belépőjét, az arcképét egy kamera rögzíti, így aztán ha bármilyen rendbontás esetén a nézőteret pásztázó kamera felismeri, a fotóját az illetékesek megkapják, és a legközelebbi jegyvásárlásnál, illetve belépési kísérletnél a renitens kiszűrhető.
A csarnokról készült háromdimenziós felvétel révén a néző már a belépő megvásárlásakor tudhatja, milyen látvány tárul elé, ha elfoglalja az ülőhelyét, így gondosan eldöntheti, hová szeretne jegyet venni. A közönség kiszolgálását – a csarnokok, pályák méretétől függően – hatalmas LED-es kivetítők, illetve fényújságok, vagy kisebb képernyők biztosítják hangeffektusokkal, képekkel együtt.
A rendszer előnye, hogy – a biztonsági személyzeten túl – egy vagy két ember tudja az egész eseményt lebonyolítani egy rendezői szobából. A látványos budapesti bemutató során elhangzott: a cég tisztában van a magyarországi csarnok- és stadionviszonyokkal, de egy legfeljebb 4000 férőhelyes arénában a maximális kiszolgáláshoz és a biztonsághoz elegendő három kamera, két számítógép és egy kisebb méretű kivetítő. Árakat ezúttal nem mondtak, mert az a csarnok méretétől és „kiszolgálási fokától” függ.
Az április 29-én kezdődő hoki-vb két csarnoka, a pozsonyi és a kassai is többek között ilyen rendszerrel felszerelt, és a szlovákok szeretnének kifogástalan produkcióval előállni, lévén hazájukban ez az első ilyen torna. Kiemelték: nemcsak a jégkorongban, hanem más sportágban is alkalmazható a rendszer, akár vízilabdában, hiszen lehet víz alatti kamerákat telepíteni, vagy akár teniszben, ahol a hokihoz hasonló videóbíró is közreműködik. A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) a Colosseo-rendszert elismerte hivatalos videóbírós segítőnek. Ez az első olyan eset, amikor nem az IIHF által kifejlesztett program segítségével hozhatnak fontos döntéseket a mérkőzések bírói.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.