Sport hvg.hu 2010. május. 26. 11:45

2011-ben jöhet a Massa-Kubica csere

Sajtóértesülések szerint 2011-re helyet cserélhet egymással Felipe Massa és Robert Kubica: a lengyel pilóta a Ferrarinál, a brazil a Renault-nál folytathatja pályafutását. Massa maradna a Scuderiánál, de elismeri, hogy szóba jöhet más lehetőség is.

Helyet cserélhet egymással Felipe Massa és Robert Kubica a 2011-es F1-es szezonra - állítja a Turun Sanomat című finn lap. A jó boxutcai forrásokkal bíró újság jelentése szerint Massa menedzsere, Nicolas Todt tárgyalásokat folytat a Renault-val, míg az már korábban kiszivárgott, hogy a Ferrari élénk érdeklődést tanúsít a franciák sorait erősítő Kubica szolgálatai iránt.

Massa kontraktusa az idény végén lejár, s bár preferált választása a Ferrari lenne, a Turun Sanomatnak elismerte, hogy egy "másik" csapat is szóba jöhet. A lap szerint ez az istálló a Renault.

"Jól érzem magam a Ferrarinál, ahol mindenkit ismerek és engem is ismer mindenki. Hízelgő ugyanakkor a tudat, hogy egy másik, nagyon gyors autóval rendelkező csapat is érdeklődik irántam. A legfőbb célom az, hogy a Ferrarinál maradjak, de ha ez nem jön össze, megvizsgálunk más lehetőségeket is" - nyilatkozta az idéán harmatos teljesítményt nyújtó 2008-as vb-ezüstérmes.

A Scuderiánál potenciális Massa-utódként szóba került a Red Bull ásza, Mark Webber is, aki - bár az energiaitalosok biztosak a szerződéshosszabbításban - a napokban nem zárta ki a csapatváltás lehetőségét. Kubicával kapcsolatban egyelőre annyit tudni, hogy a Renault mindenképpen szeretné magához láncolni az idén kirobbanó formában hajtó lengyel versenyzőt.

Forrás: automendzser.hu

párizsi olimpia 2024
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.