A kínai sportolóknak a szülők előtt a hazának kell köszönetet mondani
Megfeddték Csou Jang (Zhou Yang) kétszeres olimpiai bajnok kínai rövidpályás gyorskorcsolyázót, amiért a szüleinek és nem a hazájának mondott köszönetet vancouveri sikerét követően.
Jü Cej-csing (Yu Zaiqing) sportminiszter-helyettes az egyik pekingi lapban bírálta a női 1500 méteren és a 3000 méteres váltóval is győztes 18 esztendős versenyzőt, aki még Kanadában azt mondta: reméli, hogy diadala révén munkanélküli szüleinek könnyebb lesz az élete. Lányuk egyéni aranyérme után a szülők a csangcsuni hatóságtól egy 94 négyzetméteres lakást kaptak, amelynek értéke 300 ezer jüan, azaz mintegy 8,7 millió forint.
"Az rendben van, hogy a szüleinek köszönetet mond, de elsőként a szülőhazájának kellene köszönetet mondania. A hazát az első helyre kell helyezni, és nem csupán a szülőknek kell hálát adni" - fogalmazott Jü.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.